To nieprawda, że umarł Tristan

Rubina

źródło okładki: materiały wydawnictwa

PaniPegaz | 2015-05-03
Przeczytana: 2015 rok

Tej książki nie czyta się dla samej akcji, bo wtedy można się zirytować. Akcja jest tu opisana chaotycznie, zrywami, i służy przede wszystkim do opisu uczuć, które w tej krótkiej powieści rządzą. To jest po prostu studium miłości, momentami obsesyjnej, bardzo sugestywny dziennik przeżyć kochającej z wzajemnością osoby. Wszystko zostało napisane pięknym, poetyckim, ale nie patetycznym i nie kiczowatym i pretensjonalnym językiem. Nasuwa mi się pewne spostrzeżenie: dla niektórych, całkowicie obojętnych w stosunku do siebie par, ta książka mogłaby być podręcznikiem tego, co to jest miłość, małżeństwo, namiętność... ale takie osoby pewnie nigdy po tą niemodną już dziś książkę nie sięgną.

Książka, którą czyta się z ołówkiem w ręku, ponieważ chce się zaznaczyć i zapamiętać tyle pięknych słów.

Wspaniała opowieść.

Karolina | 2016-07-25