Tętno afrykańskiej puszczy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Pulsschlag der wildnis
Afryka, łowiectwo, puszcza
hunter

Między 1898 a 1956 rokiem Hans Schomburgk przeprowadził dziewięć wielkich wypraw w głąb afrykańskiej dżungli, dzięki czemu nie tylko zdobył olbrzymią wiedzę o tajemnicach jej pasjonującego życia, ale - co więcej - potrafił z sugestywną bezpośredniością uchwycić i przekazać czytelnikowi tętno dżungli, dać mu obraz bujnej flory afrykańskiej i wprowadzić go w jakże bogaty świat zwierząt, których uroda, zwyczaje, życie i walka stały się głównym tematem jego książki mającej już miliony entuzjastycznych czytelników.

źródło opisu: Iskry, 1957

źródło okładki: zdjęcie autorskie