Czarny Bursztyn

Wydawnictwo: Amber
Obsidian Prey
romans, fantasty, Castle Jayne, Krentz
Sweet

Światowy bestseller Jayne Ann Krentz w paranormalnym wydaniu, z serii rozpoczętej powieścią Po zmroku. Romantyczne napięcie w niebezpiecznym świecie bursztynowych ruin emanujących potężną mocą. Lyra Dore potrafi dostrajać energię bursztynu pozostawionego na Harmonii przez zagadkową cywilizację – i wykorzystywać ją do wzmacniania nadnaturalnych zdolności mieszkańców planety. Trzy miesiące...

Lyra Dore potrafi dostrajać energię bursztynu pozostawionego na Harmonii przez zagadkową cywilizację – i wykorzystywać ją do wzmacniania nadnaturalnych zdolności mieszkańców planety. Trzy miesiące temu natrafiła w podziemnej puszczy na ruiny z niezwykle rzadkiego, ametystowego bursztynu. Lecz mężczyzna, którego kochała, przywłaszczył sobie jej odkrycie, złamał karierę i serce…

Lyra nie chce więcej znać Cruza Sweetwatera, choć on nie może o niej zapomnieć. Jednak gdy ruiny ujawnią swą śmiertelnie groźną moc, Cruz i Lyra będą musieli połączyć siły, zaufać swoim paranormalnym instynktom – i niepohamowanej namiętności.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER,2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1054/czarny-bursztyn

Pyromaniac | 2012-08-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Ta część była moim zdaniem słabsza, bo wydarzenia były strasznie przewidywalne. Cieszę się, że "Czarny bursztyn" nie jest w niczym związany z pierwszą książką z tego cyklu. Dobiło mnie jednak to, że główna bohaterka - Lyra - miała niemal identyczne cechy jak główna bohaterka "Po zmroku". Nie wiem, czy autorka zrobiła to celowo czy nie, ale przez dłuższy czas myliły mi się te bohaterki. Mam nadzieję, że następne książki z tego cyklu zaskoczą postaciami z innymi cechami, bo ten sam schemat robi się męczący.

ula | 2012-10-12

Ciężko się czyta, nie podoba mi się ta książka. Doczytam do końca, ambicja nie pozwala odłożyć mi jej na półkę "Niedoczytane".

Niestety, nie dałam rady... to jednak nie jest dla mnie, te pierzaki, to rezonowanie telefonów, telewizorów, i inne niezbyt trafne fantazje pisarki na temat przyszłości. Nie będę pisać dla kogo to jest lektura, gusta czytelnicze są przeróżne. Ja jednak nie polecam tej pozycji, przykro mi, ale szkoda na nią czasu.

Rakszasi | 2014-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Równie świetna jak poprzednia część. Nie jest to kontynuacja poprzednich bohaterów, lecz nowi bohaterowie w tym samym świecie. Bardzo polubiłam postać Sweetwater. Zdecydowanie polecam, pozwala wyrwać się z wampirów, aniołów i tym podobnych istot.

Magdalena | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

Bardzo dobra książka. Fakt trochę schematyczna, ale wciągająca. Dobrze się ją czytało, było sporo "treści" w tej książce ( i cukru w cukrze ;-)). Lyra była uparta i inteligentna, choć niektóre sytuacje były dziwne np. załamanie w skarbcu, choć może z drugiej strony inteligentne. Cruz był twardy i milczący no i był Sweetwaterem, co mi się bardzo podobało.

Patrycjana | 2012-11-13
Na półkach: Przeczytane, Paranormal
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo mi się podoba świat który stworzony jest w książce. Wciągająca fabuła. Największym plusem jest to że bohaterka jest wyrazistą i silną postacią (nie irytuje, nie jest ofiarą losu) co się rzadko zdarza w tego typu książkach.

Sunrise | 2013-08-07

Uwielbiam tego typu książki, romans, kryminał i paranormalne moce.Zdecydowanie tak.

WampireQ | 2016-08-01

Zacznę od tego, że kolejna część przygód na planecie Harmonia było ciekawym doświadczeniem. Autorka sprytnie pokazuje kilka nowości, a także życie mieszkańców w państwie-mieście Frekwencja, podczas gdy w pierwszej części byliśmy w Kadencji.
Mnóstwo humoru, za co oczywiście duży plus, ale także muszę pochwalić Lyrę. Zdecydowanie lubię takie bohaterki, które mają swoje zdanie i nie są jakimiś kretynkami wyjętymi z romansidła.

Co do całej fabuły, trochę kuleje. Moim zdaniem, autorka nie do końca wykorzystała potencjał, niewątpliwie genialnego pomysłu jaki stworzyła. Z początku byłam przekonana, że to oni utkną w tych Ametystowych Ruinach, ale bardzo się rozczarowałam. Potem było tylko gorzej. Jedyne co mnie trzymało przy czytaniu kontynuacji, to ciekawość i świetny charakter bohaterki.

Postacie również były niezłe, ale niestety... kulejąca i trochę nudna fabuła przyćmiewa wszystko. Momentami tylko wywracałam oczami, bo ich przekomarzanki były trochę nudne. Nie wiem co więcej...

Clarissa | 2013-05-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 września 2012

Druga część z serii "Harmonia"

Chociaż świat wykreowany w powieści mógł by być świetną podstawą do genialnego romansu, to niestety tak nie jest.
Opowieść jest dość "drętwa", dialogi mało ciekawe a wątki przypominają te z pierwszej części, choć jest to zupełnie inna historia.
Mimo, że naprawdę byłam optymistycznie nastawiona do całej serii, to jednak poprzestanę na części drugiej.

Maria17 | 2011-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2011

Świetna książka, świetna seria. Świat wykreowany przez autorkę jest po prostu boski!!!

HorrorPrincess | 2012-08-14