Siódmy Zmysł

Tłumaczenie: Joanna Nałęcz
Cykl: Arcane Society (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Running hot

Thriller romantyczny 3 miejsce listy bestsellerów. W styczniu, zaraz po wydaniu, powieść Siódmy zmysł wspina się na szczyt list bestsellerów.” Publishers WeeklyGrace rozpoznaje najmroczniejsze uczucia. Tajemniczy mężczyzna odczytuje najstraszliwsze myśli. Razem rozwiązują zatrważającą zagadkę i znajdują miłość...zabiła w obronie własnej. Uciekła, zmieniła nazwisko, adres, zawód. Nie mogła zmienić tylko jednego: swojego niepokojącego daru – swojego przekleństwa. Grace bowiem potrafi odgadywać emocje z aury otaczającej człowieka. Teraz chce wykorzystać ten talent, pracując dla organizacji, która tropi niewyjaśnione zbrodnie. Ale już pierwsze zadanie na Hawajach przeradza się w pojedynek z mordercą. Grace może liczyć tylko na własne parapsychiczne zdolności i na tajemniczego mężczyznę obdarzonego nieodpartym urokiem i niebezpieczną – również nie każdemu daną – mocą…Jayne Ann Krentz to jedna z najsłynniejszych gwiazd literatury kobiecej. Jest autorką powieści sprzedanych na świecie w 30 milionach egzemplarzy,m.in. Białe kłamstwa, Szept płomieni, złota szansa, świt nad zatoką, Oczy czarownika. Jayne Ann Krentz to wyjątkowa, wszechstronna autorka tworzy pełne napięcia romantyczne thrillery i emocjonujące, zmysłowe powieści obyczajowe z wątkiem romantycznym.

Magdalena | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Przeczytałam już kilkanaście książek tej autorki, ale ta jest pierwszą, która różni się znacznie od dotychczasowych. W tej przeważa wątek kryminalny i parapsychiczny z agencją J&J na czele, zaś romantyczny jest dosyć poboczny.
W sumie to mi się bardzo podobała, sporo się w niej wyjaśnia na temat organizacji Cienia Nocy, są fajne powiązania z Eclipse Bay ( książki z rodzinami Hart i Maddison) oraz Zackiem Jonsem, nowym mistrzem ( też jest książka z nim w roli głównej).
Grace i Luther są ciekawymi bohaterami, oboje mają jakąś przeszłość i oboje są jacyś. Obie postacie bardzo lubiłam.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, akcja jest dosyć szybka, więc nie można się nudzić.
Polecam.

gosiurka | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Bardzo lubię książki Krentz, ale Siódmy zmysł nie należy do lepszych jej książek, akcji jest trochę, nie za dużo , wyjaśniono parę tajemnic związanych z serią, mam ale... do wątku romantycznego, brakowało mi tego jak się poznają , kim są, anie od razu przechodzą do rzeczy. W tej książce było to bardzo spłycone.

diggera | 2017-05-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

Thriller romantyczny? Dla kobiet? To chyba oznacza, że jak do mnie nie trafił, to chyba nie jestem tak kobieca jak sądziłam :-)
Tak już całkiem serio, mam mieszane uczucia po przeczytaniu "Siódmego zmysłu". Moja ocena to 6/10 chyba tylko dlatego, że czytało się szybko, treść nawet znośna była, jednak nie wiem czy zdecydowałabym się przeczytać tą po raz kolejny. Aczkolwiek, mimo wszystko, nie zniechęcam do przeczytania...

isabelle142 | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Tę książkę zabrałam ze sobą na wyjazd ze znajomymi. Wieczorami udawało mi się poczytać po parę stron (a jak się kłóciliśmy to nawet po więcej ;)), jednak jak łatwo się domyślić, dosyć trudno było mi się na niej skupić. Początkowo wydawała mi się zagmatwana, a wątki z pobocznymi bohaterami robiły w mojej głowie mętlik i wydawały mi się bez związku z fabułą. Później jednak zaczęły splatać się ze sobą, a elementy układanki powskakiwały na swoje miejsca. Wydaje mi się jednak mocno przesadzona. Osoby bez daru parapsychicznego stanowią tu zaledwie skromny odsetek - dziwne. Liczyłam na to, że bohaterowie będą się wyróżniać ze swoimi umiejętnościami, tymczasem okazało się zupełnie inaczej. Czytałam lepsze książki tej autorki...

Karolina | 2014-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Jestem pełna podziwu, że nie rzuciłam tej książki w kąt tylko ją przeczytałam. Całą. Od A do Z. I ciągle się zastanawiam co to u licha było i co mnie podkusiło aby ją wziąć. I to jeszcze autorki, której książki czytam (pod innym pseudonimem). Inne, te historyczne. Te lepsze.
W zamyśle ta historia to miał być romans połączony z thrillerem. Wyszło bóg wie co. Romans? Koło romansu to nie stało. Thriller? Nie przesadzajmy. Logiczna historia? Może jako seria to książka się jakoś logicznie układa. Autorka wzięła i popełniła zbrodnię z parapsychologią w tle.
Czyta się może i łatwi i szybko, ale to książki nie ratuje. Historia jest nudna, alogiczna, mnóstwo wątków napoczętych i niedokończonych. Widać, że zamysły autorki się zmieniają dość często, niestety odbija się to na całej historii. Więc tak, jestem pełna podziwu, że ją przeczytałam.

Hekate | 2010-09-01

Tą książkę możemy śmiało zaliczyć do literatury kobiecej. Lecz nie do każdej kobiety książka trafi. Siódmy zmysł jest dla marzycielek, kobiet z wielką fantazją, bez jakichkolwiek oporów psychicznych. W książce jest wiele motywów science fiction i dobrego kryminału. Temu po prostu trzeba się poddać i odpłynąć razem z główną bohaterką.

wrzos118 | 2017-02-27
Karina Świątek | 2016-09-28