Darkness Unleashed
paranormal
TalaZ

Alexandra Ivy to obok Christine Feehan i Lary Adrian najpopularniejsza autorka mrocznych nastrojowych romansów paranormalnych Cykl Strażnicy Wieczności – ekscytujące, przesycone zmysłowością powieści, które wypełnia mroczna atmosfera rozjaśniona przebłyskami humoru Seria z list bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today” Polskie czytelniczki z zachwytem witają każdą kolejną powieść...

Alexandra Ivy to obok Christine Feehan i Lary Adrian najpopularniejsza autorka

mrocznych nastrojowych romansów paranormalnych

Cykl Strażnicy Wieczności – ekscytujące, przesycone zmysłowością powieści,

które wypełnia mroczna atmosfera rozjaśniona przebłyskami humoru

Seria z list bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”

Polskie czytelniczki z zachwytem witają każdą kolejną powieść Alexandry Ivy:
Autorka stworzyła wspaniały świat i równie wspaniałych bohaterów, dzięki czemu lektura ta jest przyjemna i wciągająca.
zlodziejkaksiazek.pl
Bardzo intrygująca i wciągała niemiłosiernie. Szybko się czytało. Ciekawy motyw i fabuła postaci. No i rozmarzyć się idzie... Polecam serdecznie.
va.fora.pl/książki
Autorka w ciekawy sposób potrafi budować napięcie i nawet najniebezpieczniejsze wydarzenia umie rozładować
humorem, którego naprawdę w tej książce nie brakuje. polecam, jeżeli ktoś chce spędzić wolny czas przyjemnie,
z dawką humoru – ta książka nadaje się idealnie. Brawa należą się jeszcze Wydawnictwu Amber za świetną oprawę graficzną, która z miejsca przyciągnęła mój wzrok.
Choć w zalewie romansów paranormalnych trudno wyłowić coś wyróżniającego się, to jednak Alexandrze Ivy udało się zwrócić na siebie uwagę.
granice.pl

On przysiągł chronić ją przed wszelkim niebezpieczeństwem. Poza swoją mroczną namiętnością...
Są potężni i wieczni. I spragnieni smaku krwi. Lecz przeznaczeniem każdego z nich jest strzec niezwykłej kobiety. W jej obronie Strażnik Wieczności nie zawaha się przed niczym. I nie ulęknie się niczego – poza miłością…

Jagr od wieków woli przebywać tylko we własnym towarzystwie. Lecz jako członek chicagowskiego klanu wampirów ma obowiązki do wypełnienia. Teraz ma wytropić pewną zaginioną kobietę...

Regan przysięgła sobie, że nigdy więcej nie uzależni się od mężczyzny. Zwłaszcza tak aroganckiego, o oczach z lodu i muskułach ze stali. Jedyne na czym jej zależy, to odwet na kimś, kto więził ją latami. Nie potrzebuje sprzymierzeńca,a tym bardziej kochanka. Lecz będzie musiała wybrać pomiędzy żądzą zemsty a mrocznym jak noc pożądaniem, które budzi w niej tlący się od lat, a nawet od stuleci, płomień...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

myślnik | 2013-08-05
Przeczytana: 2012 rok

A gdyby zemsta była jak powietrze,oddychałabym nią pełną piersią!

Jagr woli kryć się i dzielić przestrzeń sam ze sobą.
Regan nareszcie wolna,nie ma zamiaru nigdzie się chować,nikomu poddawać i przed nikim kłaniać.
On ma ją wytropić,ochronić i sprowadzić do Styxa.
Ona sama potrafi o siebie zadbać,robiła to przecież przez wiele lat...

Regan i Jagr to nie dusze towarzystwa.
Ciągną za sobą nieprzyjemny bagaż doświadczeń.
Ciągną ten bagaż sami.
I nawet gdyby świat stanął w płomieniach nie będą wołali o pomoc.

Kto bardziej zrozumie okaleczoną osobę,jak drugie równie okaleczone stworzenie.
Ale aby mieć,trzeba dać.
A by dać,należy czuć i godzić się z każdym przypływem emocji.

Gdyby miłość była powietrzem,Jagr i Regan woleliby paść trupem niż zaczerpnąć chodź mały łyczek!

zabielka | 2013-10-16

podobała mi się :)

Evie | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Ta część jest równocześnie taka sam jak poprzednie i inna od poprzednich. Po pierwsze motyw pożądania, miłości i niebezpieczeństwa. Jednak inni bohaterowie inna historia. Najpierw główna bohaterką rządzi chęć zemsty na sadyście który ją torturował. Potem przemawia przez nią miłość do mężczyzny, który przeżył to samo co ona. Pragnie go choć tego nie chce. Nie chce być zależna od faceta. Dlatego też stara się stawić mur. Warto było sięgnąć po to książkę po przeczytaniu czterech wcześniejszych, i na pewno przeczytam kolejną. Autorka w każdej kolejnej części nie szczędzi sekretów, niebezpiecznych momentów oraz namiętności i miłości.

Piąta juz cześć zmysłowej i romantycznej serii fantasy Alexandry Ivy "Strażnicy Wiecznośći ".

Tym razem głównymi bohaterami książki są wampir Jagr, którego poznaliśmy w poprzedniej części i siostra Darcy Regan.

Regan przez lata była więziona przez chciwego i okrutnego chochlika; który ją torturowal. Została uwolniona przez Salvatore, który chciał uczynić piękna blondynkę królowa wilkolaków, która miała urodzić mu potomstwo. Niestety okazało się że, jest ona bezplodna. Wiec król wilkolaków odrzuca ją. W dodatku chochlik ucieka. Regan chce zemscic się na swoim oprawcy, wytropic go i zabić.

Styx wysyła Jagra z misją odnalezienia Regan i sprowadzenia jej do Chicago. Wie też że, Jagr który był torturowany przez ponad trzysta lat i dalej ma niezagojone blizny, jak nikt zrozumie uczucia Regan która również zaznała tortur. I że, Jagr który zemscil się na swoich oprawcach jak nikt inny wie dlaczego Regan tak bardzo pragnie zemsty za swoje krzywdy.

Jednak nikt, a zwłaszcza sam...

Lolko84 | 2012-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Jeśli lubisz harlequiny i to w dodatku o wampirach i innych stworach to dobrze trafiłeś/aś, to jest książka dla Ciebie. A jeśli lubisz gdy bohaterowie przechodzą od razu do rzeczy..to trafiłeś/aś jeszcze lepiej.
Czyta się super szybko.Książka na jeden wieczór, aby mózg mógł trochę odpocząć;-)

immortal15 | 2014-07-13

"- Nie jesteś tak głupia, żeby sądzić, że ciebie jedyną na świecie skrzywdzono - przerwał jej lodowatym tonem. - Stało się. Żyj dalej. Rusz się."

"Czy razem z krwią wycieka ci też mózg, mon ami?"

arrow18 | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Tak jak i poprzednie części tej serii, tak i ta jest świetna . Po przeczytaniu czterech części spodziewałam się zakończenie , dlatego też nie byłam nim zaskoczona. Aczkolwiek nie ma to dla mnie znaczenia, ponieważ książki Alexnadry Ivy czyta się szybko i z wielką przyjemnością (mogłaby napisać książkę o languście i jestem pewna że byłaby rozchwytywana :D) . Zostały mi to przeczytania jeszcze (lub tylko) dwie ostatnie części . Podejrzewam ,że będą one o Siostrze numer 3 i Siostrze numer 4 , a także (mam nadzieję o Regan - ta dziewczyna ma coś w sobie :) ) . Polecam!
PS. Jagr jest cuuudowny :D

Carnival | 2014-12-09
Na półkach: Przeczytane, Chłam

Pewnie narażę się wielu wielbicielom tej pozycji, ale dla mnie jest to książka po którą można sięgnąć tylko w akcie desperacji kiedy już nic na świecie nie zostało do przeczytania. Niedobrze mi się robiło od tych opisów jaka to Ona jest nieludzko piękna i jaki to On jest niewiarygodnie męski i przystojny.
Fabuła ani trochę nie wciągająca, bohaterowie transparentni, język prosty i mało ujmujący. Jednym zdaniem - obchodzić z daleka!

Sylwia | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Jedna z najlepszych książek tej serii. Śmiało nawet powiem że najlepsza. Po raz pierwszy miałam wrażenie czytać opowieść romantyczną a nie pornograficzną. Wspaniale wyważona doza erotyzmu i romantyzmu połączona ze świetną akcją. Czytało się ją z prawdziwą przyjemnością. Serdecznie polecam, daję 10 gwiazdek dlatego że dawno nie czytałam tak fajnej książki.

Monika | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

Są potężni i żyją wiecznie. Jedynie czego potrzebują do życia to krwi i partnerki na całą wieczność. Dla swojej kobiety są w stanie zrobić wszystko. Nawet wymordować wszystkie żyjące istoty na Ziemi. Jednak boją się miłości... Nie są w stanie zaakceptować, że na świecie może istnieć ktoś, kto może ich naprawdę pokochać. Ale jeśli taka kobieta się znajdzie... Czy jest coś w stanie ich rozłączyć?

"Poza tym na świecie jest niewiele istot groźniejszych od kobiety."*

Jagr jest typem samotnika. Przyłączył się jednak do klanu wampira Viper'a by nie mieć problemu w poruszaniu się po kraju. Chociaż jest w tym klanie, chociaż musi słuchać poleceń swojego króla Styksa, to on i tak woli żyć samotnie w jaskini z dala od innych. Tysiące lat tortur spowodowały, że Jagr odciął się od wszystkich. Odciął się nawet od miłości. Pewnego dnia Styks kazał mu odszukać wilkołaczycę Regan, siostrę Darcy, która jest partnerką króla. Miał ją odnaleźć i przyprowadzić do Chicago. Plany jednak okazały się...