Czarny Bursztyn

Jayne Castle Cykl: Harmonia (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction 366 str.
Obsidian Prey

romans fantasty Castle Jayne Krentz

Kup książkę

Szału nie ma.
Do baniii

Zacznę od tego, że kolejna część przygód na planecie Harmonia było ciekawym doświadczeniem. Autorka sprytnie pokazuje kilka nowości, a także życie mieszkańców w państwie-mieście Frekwencja, podczas gdy w pierwszej części byliśmy w Kadencji.
Mnóstwo humoru, za co oczywiście duży plus, ale także muszę pochwalić Lyrę. Zdecydowanie lubię takie bohaterki, które mają swoje zdani...

Równie świetna jak poprzednia część. Nie jest to kontynuacja poprzednich bohaterów, lecz nowi bohaterowie w tym samym świecie. Bardzo polubiłam postać Sweetwater. Zdecydowanie polecam, pozwala wyrwać się z wampirów, aniołów i tym podobnych istot.

Bardzo dobra książka. Fakt trochę schematyczna, ale wciągająca. Dobrze się ją czytało, było sporo "treści" w tej książce ( i cukru w cukrze ;-)). Lyra była uparta i inteligentna, choć niektóre sytuacje były dziwne np. załamanie w skarbcu, choć może z drugiej strony inteligentne. Cruz był twardy i milczący no i był Sweetwaterem, co mi się bardzo podobało.

Uwielbiam tego typu książki, romans, kryminał i paranormalne moce.Zdecydowanie tak.

Druga część z serii "Harmonia"

Chociaż świat wykreowany w powieści mógł by być świetną podstawą do genialnego romansu, to niestety tak nie jest.
Opowieść jest dość "drętwa", dialogi mało ciekawe a wątki przypominają te z pierwszej części, choć jest to zupełnie inna historia.
Mimo, że naprawdę byłam optymistycznie nastawiona do całej serii,...

Podoba mi się

Tak jak i poprzednia książka Jayne Castle ta jest moim zdaniem świetna. Czyta się jednym tchem, przygody, wątek kryminalny i wątek miłosny dodają książce blasku. Polecam wszystkim kobietom :)

Bardzo mi się podoba świat który stworzony jest w książce. Wciągająca fabuła. Największym plusem jest to że bohaterka jest wyrazistą i silną postacią (nie irytuje, nie jest ofiarą losu) co się rzadko zdarza w tego typu książkach.

Ciekawa pozycja choć męczyłam się trochę. Z taką tematyką nie spotkałam się wcześniej. A sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego, że chciałam pobać się duchów :))

Dyskusje