Solilandia t.I Pamiętnik wielickiego skrzata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Solilandia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Beata

"Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata to pierwszy tom cyklu powieści o podziemnym królestwie, które zamieszkują sprytne skrzaty solne, zwane soliludkami lub skrzatami z Głębin. Do tej baśniowej krainy przez przypadek trafiają wieliccy górnicy. Znajdują w niej niezwykle ciekawy pamiętnik skrzata Solka, który wprowadza nas w barwne życie małych mieszkańców Solilandii. Dzięki baśniowym soliludkom dzieci poznają legendę o pierścieniu księżnej Kingi oraz uczą się, że warto być odpowiedzialnym i zawsze mówić prawdę.
Dodatkowymi atutami książki są przepiękne, kolorowe ilustracje oraz płyta CD.
Na płycie możemy obejrzeć krótki filmik o Solilandii i teledysk, nauczyć się piosenki, posłuchać fragmentów książki czytanych przez autorkę, bliżej przyjrzeć się bohaterom książki, ułożyć puzzle albo rozwiązać quiz, a także przejrzeć galerię zdjęć z Kopalni Soli w Wieliczce."

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2007

8 (1 ocen i opinii)
Królewska heretyczka
Magdalena Niedźwiedzka

8 (3 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Spotkanie
Milan Kundera

6,84 (100 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Sabinka | 2011-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Któż z nas nie wierzył w skrzaty, krasnoludki czy choćby Mikołaja?? Nie ma chyba takich osób. Dzieci wierzą w co raz to różniejsze stwory i potwory, jakieś bajkowe wynalazki, które nie mają ani wyglądu, ani dobrego wychowania, nie wspominając o tym, że w życie naszych dzieci nie wnoszą nic dobrego!
Cieszy mnie ogromnie fakt, że jest jeszcze wielu wspaniałych autorów, którzy chcą, by nasze dzieci rozwijały wyobraźnię, fantazjowały i niekoniecznie na przykładach odrażających postaci. Wspaniałą pisarką o genialnych pomysłach okazała się Beata Kołodziej. To moje i mojego syna pierwsze spotkanie z tą autorką, wiem, ze z pewnością nie ostatnie. Kraina soliludków okazała się być niezwykle fascynująca, kusząca, ale przede wszystkim gościnna ...

Sollilandia to baśniowa kraina, do której przez przypadek trafiają wieliccy górnicy. Znajdują oni niezwykle cenny skarb - pamiętnik wielickiego skrzata - Solinka. Odkrywają tajemnicę podziemnej krainy, którą zarządza Skarbnik, a zamieszkują go małe...

Awenturyna | 2013-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Trzeba przyznać, że to bardzo udana pozycja! Fantastyczne ilustracje i ciekawy, niebanalny, a jednocześnie współczesny - co ważne - język, który dzieci bez trudu zrozumieją. A do tego wszystkiego przyprawiona sporą dawką humoru i niecodziennych przygód małego Solka.
Książka idealna do pożytecznego spędzania czasu z dzieckiem. Spodoba się zarówno dorosłemu, jak i jego pociechom!

Beata | 2014-01-09

W ubiegłym roku był konkurs czytelniczy, w którym Solilandia była książką konkursową! Mnóstwo dzieci się zaangażowało, szyli stroje soliludków, odgrywali scenki... Teraz jest druga edycja i II tom. :)

| 2011-05-11

Niezłe te przygody solnych skrzatów. W prawdzie książka dla dzieci, ale mnie zainteresowała.

KoKo | 2013-06-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Świetny pomysł na wypromowanie miejsca.

WikiOla05 | 2016-08-19
zjedzmakaron | 2016-08-11