Okładka książki Solilandia t.I Pamiętnik wielickiego skrzata

Solilandia t.I Pamiętnik wielickiego skrzata

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Solilandia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Wydawnictwo Zielona Sowa
typ
papier
Beata
6,76 (17 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata to pierwszy tom cyklu powieści o podziemnym królestwie, które zamieszkują sprytne skrzaty solne, zwane soliludkami lub skrzatami z Głębin. Do tej baśniowej krainy przez przypadek trafiają wieliccy górnicy. Znajdują w niej niezwykle ciekawy pamiętnik skrzata Solka, który wprowadza nas w barwne życie małych mieszkańców Solilandii. Dzięki baśniowym soliludkom dzieci poznają legendę o pierścieniu księżnej Kingi oraz uczą się, że warto być odpowiedzialnym i zawsze mówić prawdę.
Dodatkowymi atutami książki są przepiękne, kolorowe ilustracje oraz płyta CD.
Na płycie możemy obejrzeć krótki filmik o Solilandii i teledysk, nauczyć się piosenki, posłuchać fragmentów książki czytanych przez autorkę, bliżej przyjrzeć się bohaterom książki, ułożyć puzzle albo rozwiązać quiz, a także przejrzeć galerię zdjęć z Kopalni Soli w Wieliczce."

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2007

Polecamy

Opinie czytelników
Sabinka | 2011-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Któż z nas nie wierzył w skrzaty, krasnoludki czy choćby Mikołaja?? Nie ma chyba takich osób. Dzieci wierzą w co raz to różniejsze stwory i potwory, jakieś bajkowe wynalazki, które nie mają ani wyglądu, ani dobrego wychowania, nie wspominając o tym, że w życie naszych dzieci nie wnoszą nic dobrego!
Cieszy mnie ogromnie fakt, że jest jeszcze wielu wspaniałych autorów, którzy chcą, by nasze dzieci rozwijały wyobraźnię, fantazjowały i niekoniecznie na przykładach odrażających postaci. Wspaniałą pisarką o genialnych pomysłach okazała się Beata Kołodziej. To moje i mojego syna pierwsze spotkanie z tą autorką, wiem, ze z pewnością nie ostatnie. Kraina soliludków okazała się być niezwykle fascynująca, kusząca, ale przede wszystkim gościnna ...

Sollilandia to baśniowa kraina, do której przez przypadek trafiają wieliccy górnicy. Znajdują oni niezwykle cenny skarb - pamiętnik wielickiego skrzata - Solinka. Odkrywają tajemnicę podziemnej krainy, którą zarządza Skarbnik, a zamieszkują go małe i p...

Awenturyna | 2013-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Trzeba przyznać, że to bardzo udana pozycja! Fantastyczne ilustracje i ciekawy, niebanalny, a jednocześnie współczesny - co ważne - język, który dzieci bez trudu zrozumieją. A do tego wszystkiego przyprawiona sporą dawką humoru i niecodziennych przygód małego Solka.
Książka idealna do pożytecznego spędzania czasu z dzieckiem. Spodoba się zarówno dorosłemu, jak i jego pociechom!

Beata | 2014-01-09

W ubiegłym roku był konkurs czytelniczy, w którym Solilandia była książką konkursową! Mnóstwo dzieci się zaangażowało, szyli stroje soliludków, odgrywali scenki... Teraz jest druga edycja i II tom. :)

Jadzia | 2011-05-11

Niezłe te przygody solnych skrzatów. W prawdzie książka dla dzieci, ale mnie zainteresowała.

KoKo | 2013-06-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Świetny pomysł na wypromowanie miejsca.

asia12345678901 | 2014-08-18

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku