Ciumkowe historie (w tym jedna smutna)

Wydawnictwo: Skrzat

Kontynuacja przygód Ciumków. A co u nich tym razem? Normalka... łabądek tańczy w dresiku, ciocia Kazia ssie smoczusia, Grześkowi rosną skrzydełka, prapraprapraprapraprapradziad wyrusza na łowy, Dama Różowa w Serca ciągnie za włosy Damę Błękitną w Gwiazdki, a Kaśka świetlnym mieczem zwycięża zło wszechświata... normalka.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-01-03
Przeczytana: 12 grudnia 2010

Czytaliśmy ją całą rodziną co wieczór. Chwilami pękając ze śmiechu, chwilami tylko się prześlizgując nad historią. Ale zawsze odkładaliśmy z niedosytem (bo chciałoby się czytać dalej) i wśród błagań "jeszcze jeden rozdział! Proszę! Wstanę rano! Na pewno wstanę!"
Bardzo przyjemny klimat a niektóre historie tak napisane, że brzuch bolał ze śmiechu. A przy tym każda na swój sposób mądra, dająca do myślenia i dzieciom i rodzicom. Polecam.

Jagoda30 | 2015-02-01

Zarówno ja jak i moje dzieci bardzo lubimy rodzinę Ciumków. Zabawne historie z zycia czteroosobowej rodzinki, mnóstwo humoru z życia codziennego, krótkie rozdziały w sam raz na dobranoc :) Polecam!!!

cebula | 2016-01-22

Świetna książka,ale nie wiem,która historia była smutna.

Agniecha | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

W 2005 roku, polski poeta, ale też autor licznych opowiadań i słowników językowych- Paweł Beręsewicz, dał życie pewnej niezwykłej rodzinie Ciumków. Jego pierwsze opowiadania o tej rodzinie zebrane w zbiorze „Co tam u Ciumków?” zrobiły furorę na krajowym rynku literackim o czym świadczą nagrody, m.in. „Guliwer w krainie Olbrzymów” przyznawana przez czasopismo „Guliwer”. Dwa lata później na półkach księgarni pojawił się kolejny zbiór z przygodami Ciumków – „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”, które także nie przeszły bez echa przez ręce krytyków i czytelników całego kraju, a wyróżnione zostały nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego. Wszystkie Ciumkowe opowiadania ukazują się nakładem Wydawnictwa Skrzat, z którym Paweł Beręsewicz pracuje już od 2004 roku.
Rodzina Ciumków to wspaniali mama i tata, a także ich pociechy – Grzesiek i Kasia. Przeżywają oni najróżniejsze przygody wybierając się na grzybobranie, czy też na wycieczkę pieszą w góry. Mierzą się z całą masą problemów, kiedy...

Maleństwo | 2012-04-01
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Po czym poznać dobrą książkę dla dzieci?
Odpowiedź na pytanie jest prosta: Po tym, że dziecko zamiast iść spać wkurza rodzica ciągłymi błaganiami w stylu: "Błagam, jeszcze jeden rozdział!" "Wstanę rano na bank tylko jeszcze poczytaj!", "Mamo proszę jeszcze chwilkę!" Szału można dostać. Przy Ciumkach było o tyle odmiennie, że sama chętnie czytałam kolejne opowiadania zawarte w książce.
"Ciumkowe historie w tym jedna smutna" są wyjątkowym zbiorem opowiadań o czteroosobowej rodzinie, która jest zwykłą rodzinką jakich wiele. Mama, tata, syn i córka są bohaterami historyjek pokazujących codzienne życie oraz sprawy, które są ważne. Mama i tata są wyjątkowo ciepłymi i tolerancyjnymi rodzicami natomiast pociechy Grzegorz i Kasia jak większość dzieci mają problemy, które wspólnie należy rozwiązać. Grześ przeżywa wielki stres związany z pierwszą spowiedzią, Kasia nie może doprosić się tiulowej sukienki do trenowania baletu. Moje serce zdobyła historia o tym, jak Ciumkowi rodzice spotkali się...

magdat | 2013-09-22
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Jak wszystkie opowiadania o sympatycznej rodzinie Ciumków, zachwyca pięknym stylem pisania i cudownym poczuciem humoru.

dodawi | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci