Solilandia t.I Pamiętnik wielickiego skrzata

literatura dziecięca
Zielona Sowa
2007-01-01
2007-01-01
skrzaty smoki baśnie bajki Solilandia skarbnik

więcej Więcej

W ubiegłym roku był konkurs czytelniczy, w którym Solilandia była książką konkursową! Mnóstwo dzieci się zaangażowało, szyli stroje soliludków, odgrywali scenki... Teraz jest druga edycja i II tom. :)

Świetny pomysł na wypromowanie miejsca.

Na półkach: , , , ,

Trzeba przyznać, że to bardzo udana pozycja! Fantastyczne ilustracje i ciekawy, niebanalny, a jednocześnie współczesny - co ważne - język, który dzieci bez trudu zrozumieją. A do tego wszystkiego przyprawiona sporą dawką humoru i niecodziennych przygód małego Solka.
Książka idealna do pożytecznego spędzania czasu z dzieckiem. Spodoba się zarówno dorosłemu, jak i jego pociechom!

1981

Któż z nas nie wierzył w skrzaty, krasnoludki czy choćby Mikołaja?? Nie ma chyba takich osób. Dzieci wierzą w co raz to różniejsze stwory i potwory, jakieś bajkowe wynalazki, które nie mają ani wyglądu, ani dobrego wychowania, nie wspominając o tym, że w życie naszych dzieci nie wnoszą nic dobrego!
Cieszy mnie ogromnie fakt, że jest jeszcze wielu wspaniałych autorów, którzy...

Niezłe te przygody solnych skrzatów. W prawdzie książka dla dzieci, ale mnie zainteresowała.

• Dla dzieci i młodzieży
  • Miejska Biblioteka Publiczna