Niedziele u Tiffany'ego

Tłumaczenie: Anna Kołyszko
Wydawnictwo: Albatros
Sundays at Tiffany’s
Ag2S

Niezwykła powieść o miłości niemożliwej, poszukiwaniu bliskości i pojednaniu pióra jednego z najbardziej znanych autorów thrillerów, Jamesa Pattersona. W tej nietypowej dla siebie książce znany z takich bestsellerów, jak „Kolekcjoner” czy „Mary Mary” pisarz udowadnia, że jest znakomity nie tylko w książkach akcji! Dla Jane Margaux, córki słynnej producentki teatralnej, dzieciństwo nie było...

Dla Jane Margaux, córki słynnej producentki teatralnej, dzieciństwo nie było pasmem szczęśliwych wydarzeń. Jej zamężna po raz trzeci, egoistyczna i skoncentrowana na własnej karierze matka nie miała najmniejszej chęci zajmować się córką, ojciec zaś najchętniej trzymał się z dala od porzuconej dawno rodziny. Jane przetrwała tylko dzięki Michaelowi, wymyślonemu przyjacielowi, który dotrzymywał jej towarzystwa i pocieszał w trudnych chwilach. Niewidzialny dla nikogo, prócz Jane, był jedyną bratnią duszą ośmiolatki… Dwadzieścia trzy lata później Jane, uwikłana w beznadziejny związek z narcystycznym aktorem, pracuje w firmie producenckiej. Nieoczekiwanie spotkanie z Michaelam jest dla obojga wielkim zaskoczeniem. Dorosła kobieta nie powinna widzieć swego opiekuna, nie powinna go nawet pamiętać… A jednak Jane widzi Michaela, a on nie potrafi jej porzucić. Czy nieśmiałe uczucie, które kiełkuje między nimi ma w ogóle szanse powodzenia? Czy można kochać kogoś, kto nie jest człowiekiem?

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2011

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.pl

elliszeva | 2014-06-12

Jamesa Pattersona znamy głownie z kryminałów. I to dobrych kryminałów, trzymających w napięciu do ostatniej strony. Sięgając po jego kolejną książkę nie wiedziałam, że będę miała do czynienia z powieścią o miłości.

Główną bohaterką jest Jane-córka słynnej producentki teatralnej. Jest zaniedbywana przez matkę, która jest wiecznie zajęta. Dziewczynka ma swój sekret, aby nie czuć się samotna. Ma wyimaginowanego przyjaciela-przystojnego Michela, który spędza z nią czas i opiekuje się nią. Nikt oprócz niej go nie widzi, ale ona może bawić się z nim i rozmawiać. Gdy nadchodzi dzień dziewiątych urodzin Jane Michel musi ją opuścić. Powinna o nim zapomnieć, jednak tak się nie dzieje. Jako dorosła kobieta pracuje w agencji swojej matki i tworzy sztukę o swoim utraconym przyjacielu. Przez przypadek po dwudziestu trzech latach ich drogi krzyżują się na nowo. Czy i tym razem przyjaciel będzie musiał ją opuścić, kiedy wypełni swoje zadanie?

Książka jest pełna ciepła i nadziei. Przyjaciel...

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Ciekawa książka z niebanalna fabułą. Autor w interesujący sposób przedstawił główną bohaterkę, która jest bardzo mocno uświadomiona o swoich niedoskonałościach. Podziwiam Jamesa Pattersona za to, że tak idealnie wcielił się w rolę kobiety, i potrafił całą tę historię przedstawić właśnie z jej perspektywy, pisząc w 1 os. l. pojedynczej. Zapewne ułatwiła mu te zadanie współautorka tej książki. Zakończenie jest równie piękne, jak pozostała część książki. Polecam.

Sandra Czarniecka | 2015-02-03
Przeczytana: styczeń 2015

Szybko czytająca się, ciepła opowieść o miłości do wyimaginowanego przyjaciela. Ale czy Michael faktycznie jest tylko wytworem wyobraźni Jane? A co, jeśli spotkają się po latach?
Warta przeczytania :) Przenosi w inny świat i jest idealna dla tych, którzy też kiedyś mieli wyimaginowanych przyjaciół :)

aniaxyz | 2014-08-08
Przeczytana: 31 lipca 2014

Rozczarowałam się bardzo. Na miejscu pana Pattersona wstydziłabym się własnym nazwiskiem podpisać to tanie romansidło, naiwne aż strach. Fani prozy Pattersona, którzy liczą na wartką akcję i sensację - omijajcie z daleka!

Natalia Be | 2016-02-18
Przeczytana: 15 lutego 2016

Lekka bajeczka dla współczesnych księżniczek, w zasadzie gdzieś tam poza moim targetem, jednak Patterson pisze tak, że nawet ckliwy romans w jego wykonaniu wychodzi znośnie. Nie było tym razem trupa, nie było psychopaty, był zaś szereg miłosnych uniesień, wzloty i upadki sercowe, kilka suspensów i trudnych relacji (córka - matka). Technicznie rzecz biorąc, książka udana. A że deczko naiwna, no cóż, takie lektury też czasem można przerobić.

Angelika Kurek | 2016-07-25
Przeczytana: lipiec 2016

Widzę Patterson - myślę będzie dobrze (taki odruch bezwarunkowy)
Dorwałam gdzieś, bardziej ze wzgedu na autora niż opis książki.
Typowo babskie, słodkie... piękna przyjaźń ewoluująca za pomocą obietnicy w piękną miłość.
Tak, czyta się lekko... zapomina jeszcze lżej...
dość mdławe...

Maríe | 2012-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Przyjemna, szybko się czyta. :) Polecam.
Jestem przyzwyczajona do innego typu powieści J. Pattersona, więc byłam ciekawa jak będzie się czytać. Jednak osobiście kocham (miłością szaloną) kryminały Pattersona i chyba jednak im zostanę wierna. ^^

jupie | 2016-01-05
Przeczytana: grudzień 2015

Dziwna trochę, zupełnie nie w stylu Pattersona (zakładam, że większą część pisała Pani umieszczona pod tytułem..). Ciepła, choć momentami chyba przesłodzona. Dobrze się czyta, wciągająca, ale abstrakcyjna i nierzeczwista.

Paulina | 2013-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2013

Zupełnie nowa odsłona Pattersona, powiem szczerze, jak na mistrza kryminału i sensacji pisze również całkiem dobre romansidła.
Lekka, dobrze się czyta. Polecam

Funia9 | 2014-01-23
Przeczytana: 08 marca 2013

Genialna książka o miłości nierealnej, dokonywaniu własnych wyborów. Książka wciąga, czyta się szybko.