Niebo jest nasze

Okładka książki Niebo jest nasze Maryna Czeczniewa
Okładka książki Niebo jest nasze
Maryna Czeczniewa Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Pamiętniki biografia, autobiografia, pamiętnik
Pamiętniki
Nebo ostaetsja našim
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1985-01-01
1985-01-01
Adam Kaska, Czesław Czarnogórski
wojna lotnictwo

Wspomnienia Mariny Czeczniewy, odznaczonej tytułem Bohatera Związku Radzieckiego pilotki służącej podczas II wojny światowej w 46 gwardyjskim pułku nocnych bombowców, jedynej czysto żeńskiej jednostce radzieckiego lotnictwa. W polskim przekładzie wydano ich rozszerzoną wersję, zawierającą - oprócz osobistej relacji naocznego świadka wydarzeń - także informacje z drugiej ręki czy powojenne ustalenia.
Na podstawie rozmaitych publikacji Czeczniewy pewne zastrzeżenia można mieć jednak do jej warsztatu jeśli chodzi o faktograficzne oddanie rzeczywistości, jako że widoczne jest pewne koloryzowanie czy fabularyzowanie - co jednak nie umniejsza wartości poznawczej tej książki.

• historia
  • Militaria
  • Czytane wielokrotnie.
  • Plany biblioteczne
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki Niebo jest nasze