Niebo jest nasze

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Nebo ostaetsja našim
wojna, lotnictwo
Ciacho

Wspomnienia kobiety pilota z okresu drugiej wojny światowej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

Grzesio | 2012-12-16

Wspomnienia Mariny Czeczniewy, odznaczonej tytułem Bohatera Związku Radzieckiego pilotki służącej podczas II wojny światowej w 46 gwardyjskim pułku nocnych bombowców, jedynej czysto żeńskiej jednostce radzieckiego lotnictwa. W polskim przekładzie wydano ich rozszerzoną wersję, zawierającą - oprócz osobistej relacji naocznego świadka wydarzeń - także informacje z drugiej ręki czy powojenne ustalenia.
Na podstawie rozmaitych publikacji Czeczniewy pewne zastrzeżenia można mieć jednak do jej warsztatu jeśli chodzi o faktograficzne oddanie rzeczywistości, jako że widoczne jest pewne koloryzowanie czy fabularyzowanie - co jednak nie umniejsza wartości poznawczej tej książki.

Ewa | 2013-05-02
Ciacho | 2011-02-15