Cicha kuracja

Silent Treatment
837227018X
thriller medyczny
Lady_Abaddon

Podejrzewany przez policję o udział w zabójstwie swojej pięknej żony Evie, która w niejasnych okolicznościach umiera w szpitalu, doktor Harry Corbett prowadzi dochodzenie na własną rękę. Jego prywatne śledztwo ujawnia szokujące fakty dotyczące podwójnego życia Evie. Tymczasem zabójca uderza ponownie, ginie jeden z ulubionych pacjentów Harryego. Jedynie Harry zdaje sobie sprawę, że nie była to śmierć naturalna. Teraz nie ma już wątpliwości - zabójcą mógł b yć tylko lekarz. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi - Corbett wpada na trop kartelu firm ubezpieczeniowych, które pozbawiają życia swoich klientów, by zaoszczędzić na kosztach ich opieki medycznej.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 1997

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Joanna JJ | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Niesamowicie trzymający w napięciu thriller. Wartka akcja, napięcie, odrobinę romansu.... czego chcieć więcej? :)
Polecam.

Ata77 | 2013-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Nie mogłam się oderwać. Powieść z gatunku thriller medyczny. To moje kolejne spotkanie z autorem. Palmer wyprzedził Cooka o całą przepaść. Od tej książki mimo, że gruba objętościowo nie można odejść bez żalu.

Ella | 2016-04-04

"Cicha kuracja" zaspokoiła moje zapotrzebowanie na porcję lekkiej, pozwalającej odpocząć umysłowi rozrywki. Czytając czułam się jakbym oglądała dobry, typowo amerykański thriller - jest tajemniczy spisek, czarny charakter, jest szlachetny bohater, dyskretny(!) wątek miłosny oraz trochę pościgów i strzelaniny. Może za dużo jest ( szczególnie pod koniec ) momentów pod hasłem "zabili go i uciekł" ale w końcu to amerykański thriller, więc jak mogłoby być inaczej ? ;)
Słowem - solidna rozrywka, odpoczynek dla umysłu i...dobry materiał na film.
Polecam.

Magdzik | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015

Może się wydawać, że 430 stron to dużo. Czasami rzeczywiście tak jest, ale nie w tym przypadku. Ta książka nie dłużyła mi się ani przez chwilę. Trudno mi było się od niej oderwać. Mogę się przyczepić jedynie do zakończenia. Pozostał pewien niedosyt, ale tylko maleńki.

To moje dopiero drugie spotkanie z tym autorem, ale na pewno nie ostatnie.

Marczewek | 2014-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Kryzys urlopowy spowodował, że jest niemal połowa miesiąca, a ja mam w dorobku jedną pozycję. Ciężka sprawa.
Niby czasu miałem więcej, a jakoś na czytanie mniej.
Mimo tego że książka była bardzo fajna, jakoś nie zawsze znalazło się coś innego do zrobienia.

Czytałem ją w nowszej wersji z Albatrosa. Natomiast jest to starsza powieść, czyli jeszcze jest to standardowy thriller medyczny, bez jakichś specjalnych politycznych czy szpiegowskich wstawek.

Doktor Harry Corbett przeżywa ostatnio trudne chwile. Nie układa mu się z żoną, a w szpitalu grupa lekarzy specjalistów zamierza ograniczyć uprawnienia lekarzom rodzinnym, do których on sam należy.
Jakby tego było mało, zostaje oskarżony, a właściwie staje się jedynym podejrzanym w sprawie morderstwa jego żony, do którego doszło w tym właśnie szpitalu.

Oczywiście okazuje się że morderstwo to tylko początek, i wkrótce rozpęta się istne piekło w życiu głównego bohatera.

Przyjemna pozycja. Jest w niej co prawda kilka dość naciąganych...

Christine | 2015-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Dawno nie czytałam książki z akcją w takim dobrym tempie. - Jest to jedna z lepszych (jeśli nie najlepsza) książek Palmera. - Czytałam niejedną książkę tego autora i rzadko się zdarzało, żebym czasem trochę się nudziła. Jednak ta książka (i kilka innych przez niego napisanych) jest naprawdę świetna i trudno jest się od niej oderwać. - Szczerze polecam!

lewandowska26 | 2016-11-05
Przeczytana: 31 października 2016

Książka jest naprawdę wciągająca! Ktoś morduje żonę dr Harrego, z niewiadomych pobudek giną kolejne niby przypadkowe osoby. Lekarz odkrywa również, że jego żona prowadziła podwójne życie i że chyba tak naprawdę nie znał własnej małżonki. Co łączy te zgony i czy doktor Corbett rozwiąże tą zagadkę? Przekonajcie się sami! Polecam :)

słoneczko | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Gerritsen, Palmer, Cook to moi ulubieni autorzy thrillerów medycznych (w takiej kolejności).
Jedna z lepszych (ale nie najlepsza) książka Palmera.
Akcja początkowo może trochę niezbyt dynamiczna, ale później nabiera tempa. Temat też ciekawy, bohater ok.
Czyta się fajnie i szybko.
Polecam miłośnikom tego rodzaju thrillera.

Gienek | 2013-03-20
Przeczytana: 20 marca 2013

Akcja książki aktywnie rozwija się mniej więcej do jej 3/4. Potem następuje coś czego nie znoszę - "amerykańskie zakończenie", czyli doktor super hero. Nie mniej jednak polecam książkę.

Kinga | 2012-11-01

Jest to moje pierwsze spotkanie z Palmerem. Dotychczas cały czas przechodziłam obojętnie obok jego książek aż w końcu się na coś skusiłam. Wybór padł na "Cichą kurację".

Harry Corbett to lekarz, pewnego dnia w szpitalu ginie jego żona Evie. Jak się okazuje została zamordowana. Podejrzanym zostaje jej mąż. Mężczyzna nie potrafi udowodnić swojej niewinności, więc zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę i dowiaduje się o podwójnym życiu swojej żony. Zabójca zabija jeszcze inne osoby, w tym jednego ulubionego pacjenta doktora Corbetta.

Myślałam, że książka będzie fajna. Thrillery medyczne kojarzą mi się bardzo dobrze ( głównie za sprawą Tess Gerritsen). Niestety bardzo się zawiodłam. Dobry thriller powinien mrozić krew w żyłach. Tutaj nie było tego uczucia. Czytałam by skończyć. Nie potrafiłam nawet skupić uwagi na tej książce. Dla mnie była po prostu nudna. Było kilka ciekawych momentów, ale przeważała nuda, której nie toleruję w thrillerach, kryminałach.
Owszem nie wiedziałam kto...