Kryzys

Cykl: Laurie Montgomery/Jack Stapleton (tom 6) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Crisis
9788373019607
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

Kryzys - kolejna nowa powieść mistrza thrillera medycznego. Doktor Craig Bowman jest znakomitym lekarzem, bez reszty oddanym swoim pacjentom. Po wielu latach ciężkiej pracy zaczyna wreszcie mieć czas dla siebie i zarabiać duże pieniądze. Dzieje się tak dzięki ekskluzywnej praktyce medycznej - ograniczającej się do starannie wybranej grupy bardzo bogatych ludzi. Ale dobra passa nie trwa długo....

Kryzys - kolejna nowa powieść mistrza thrillera medycznego.
Doktor Craig Bowman jest znakomitym lekarzem, bez reszty oddanym swoim pacjentom. Po wielu latach ciężkiej pracy zaczyna wreszcie mieć czas dla siebie i zarabiać duże pieniądze. Dzieje się tak dzięki ekskluzywnej praktyce medycznej - ograniczającej się do starannie wybranej grupy bardzo bogatych ludzi. Ale dobra passa nie trwa długo. Kiedy jedna z jego pacjentek umiera na zawał serca, Craig zostaje pozwany do sądu przez jej męża za błąd w sztuce lekarskiej.
Gdy proces zaczyna przybierać niekorzystny obrót dla Craiga, z pomocą przybywa Jack Stapleton, lekarz sądowy z Nowego Jorku. Stapleton dokonuje ekshumacji zwłok zmarłej pacjentki i dochodzi do wniosku, że w całej tej sprawie jest wiele znaków zapytania i postanawia, i postanawia przeprowadzić sekcję zwłok zmarłej pacjentki. Tymczasem pewna grupa ludzi jest gotowa zrobić wszystko, żeby uniemożliwić mu odkrycie prawdy...
Robin Cook zyskał sławę dzięki debiutanckiej powieści Coma, zekranizowanej w 1978 roku przez Michaela Crichtona. Opublikował między innymi takie bestsellery, jak Epidemia, Toksyna, Dopuszczalne ryzyko, Chromosom 6, Nosiciel, Wstrząs, Napad i Marker.

ElViento | 2016-06-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Świetna książka pokazująca, ile jest się w stanie zrobić dla pieniędzy i kariery. Zaskakująca końcówka, kiedy już się wydawało, że wie się wszystko. Uwielbiam styl pisania Cook'a momentami lekko ironiczny i sarkastyczny, zawierający wiele medycznych smaczków. Polecam :)

Agata | 2010-09-27
Przeczytana: 27 września 2010

Super, super, super, świetne zaskoczenie, kompletnie nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji, pan Cook naprawdę mnie zmylił. Początek był dość ciężki, ale od około 100str nie mogłam się oderwać!

Przemek | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Zdecydowanie jedna z najgorszych powieści Cooka. Zaliczam ją do grupy książek pisanych, zapewne pod presją wydawcy, na siłę. Nieprzemyślana, nielogiczna z rozwlekłymi, często powtarzanymi scenami. Jednym słowem – nudy.
Najlepszym dowodem jak mało ta powieść jest wciągająca, świadczą komentarze z tekstem: „zaskakujące zaskoczenie”! Ponieważ zakończenie sygnalizowane jest już w prologu, a później kilkukrotnie w treści książki i wcale nie jest zaskakujące. Niestety w czasie studiowania nudnej lektury, myśli odbiegają od czytanej treści.

olala | 2016-07-24

Ostatnio czytałam dużo książek szwedzkich i powrót do amerykańskich realiow był miłą odmianą. Nie wiem, czy to dlatego, ale książka bardzo mi się podobała. Ciekawa fabuła, zaskakujące zakończenie, a krytykowana przez niektórych duża ilość scen rozgrywających się na sali sądowej mi akurat przypadła do gustu. Jedynym minusem był dla mnie język - być może to wina tłumaczenia, ale dialogi wydały mi się odrobinę "drewniane". Mimo wszystko polecam.

Rosemary | 2014-10-24
Przeczytana: 24 października 2014

Przeczytałam kilka książek Cook'a z cyklu o Laurie i Jacku i zaprzyjaźniłam się z nimi. Pierwszą jaką przeczytałam była "Niebezpieczna gra" i byłam pewna, że każda jego książka z tego cyklu skupia się tylko na jednym bohaterze. Myliłam się, pisarz poświęcił czas na zapoznanie się z dwoma bohaterami.
Były takie momenty, w których akcja nie była aż taka interesująca, jednakże koniec bardzo mi się spodobał. Był zaskakujący i nieprzewidywalny.

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: 2011, Przeczytane, Cook Robin
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

"Kryzys" to bardzo dobry thriller medyczny, który przykuwa coraz większą uwagę czytelnika z każdą stroną. Tempo akcji jest charakterystyczne dla wszystkich książek Cooka. No i oczywiście wspaniałe, całkowicie zaskakujące zakończenie. Polecam.

Marcelina | 2014-11-02

Początek dosyć trudny do przebrnięcia jednak warto przez niego przejść. Wraz z przeczytaniem kolejnych stron robi się coraz ciekawiej. Zaskakujące zakończenie.

słoneczko | 2015-12-07
Przeczytana: 2012 rok

Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale książka trochę słabsza niż wcześniejsze które czytałem. Mimo wszystko warto przeczytać.

Agnieszka74 | 2014-03-08

Przeczytałam chyba już wszystkie książki Cooka. nie są to jakieś wybitne dzieła ale czyta się fajnie. Zwłaszcza dla miłośników thillerów medycznych a ja nim jestem.Nie nudzilam się czytając te książki i niezmiernie żałuję ze juz je wszystkie przeczytalam. Polecam

mietek112 | 2016-07-17
Na półkach: Z 2016 roku, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2016

Dynamiczna, pełna ciekawych zwrotów akcji i co najważniejsze - z zaskakującym zakończeniem. Różne scenariusz brałem pod uwagę, ale nie ten. Bo ostatecznie winnym był... i tu przeczytajcie sami.

Polecam.