Pod presją. Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać

Wydawnictwo: Sport And Profit
978-83-934835-0-1
poradniki
Jagodzianka

Książka Jerzego Dudka i Pawła Habrata „Pod presją - Jak wytrzymałość psychiczna pomaga zwyciężać" jest przeznaczona nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale dla pasjonatów sportu w ogóle. To doskonała pozycja zarówno dla młodzieży uprawiającej sport, jak i dla ich rodziców, opiekunów i trenerów. Jerzy Dudek dzieli się swoim doświadczeniem z gry w największych klubach świata, opowiada o kulisach wielkich meczów, a także o swojej długiej i trudnej drodze na szczyt, do piłkarskiego raju - królewskiego Realu Madryt.
Ale to nie jest biografia! To rozebranie kariery piłkarza na czynniki pierwsze. Z pomocą świetnego psychologa sportowego, Pawła Habrata, Dudek przeprowadza czytelnika przez kilkanaście lat swojego sportowego życia, pokazuje świat piłki z nieznanej dotąd perspektywy. Widzimy ciemne i jasne strony kariery, zarówno wielkie momenty triumfu, jak i smutne chwile porażki. Żeby osiągnąć sukces, czy to w sporcie, czy w życiu, trzeba umieć poradzić sobie w obu tych sytuacjach. Do tego potrzebne są wytrwałość, umiejętność wykorzystania swojej szansy, cierpliwość, a przede wszystkim wytrzymałość psychiczna. A tego każdy musi się nauczyć sam - na błędach swoich lub na błędach innych...
Jerzy Dudek otwarcie mówi o tym, co podczas swojej kariery robił dobrze, co mu pomogło, a co robił źle... Dziś postąpiłby inaczej. Ale nie da się cofnąć czasu, można tylko uprzedzić innych, pokazać swoje doświadczenia, podzielić się swoją wiedzą. Dudek czyni to doskonale. Wprowadza czytelnika do szatni Realu Madryt, na odprawy Beniteza, pozwala poczuć silne emocje po nieudanych występach, euforię po zwycięstwach.
"UEFA EURO to wspaniałą impreza. Ale chcemy, żeby po Euro zostało w Polsce coś więcej, niż tylko stadiony..." - mówią autorzy. Dzięki wsparciu marki Castrol EDGE, związanej ze sportem w najwyższym wydaniu, udało się stworzyć unikalne wydawnictwo które jeszcze przez wiele lat po UEFA EURO 2012 będzie pomagać kolejnym pokoleniom piłkarzy odnajdywać w sobie siłę i wytrzymałość niezbędną do odnoszenia sukcesów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sport And Profit, 2012

kubuku | 2014-11-21

Jak napisać prawie 170 stron, ale nic nie napisać, zeby tylko napisać. Tak bym to ujął.

Dudek bez watpienia ma za sobą godną pozazdroszczenia karierę, ale prawi tutaj banaly i tylko ktoś oderwany pd rzeczywistości może uznać lekture za jakkolwiek pomocną.

Ponadto, jeszcze nie widziałem książki napomopwanej zupełnie jak bulka z Biedronki. Duza czcionka, mnostwo miejsca miedzy akapitami, zdjecia zupelnie niepotrzebne i miejscami zbedne (choc sam zabieg ciekawy), wycinki prasowe.

Przeczytac mozna (dwa wieczory i za nami), ale nie trzeba.

kroolu | 2016-01-11
Przeczytana: styczeń 2013

Niech Was nie zwiedzie okładka - to nie tylko książka o piłce i dla piłkarzy. To zbiór uniwersalnych wskazówek, dzięki którym łatwiej odnaleźć się we współczesnym świecie. Bo odporności psychicznej ciężko obecnie odnieść sukces w jakimkolwiek aspekcie życia...

kajtush | 2016-07-27

Bardzo przyjemna lektura, która daje Ci wzmocnienie psychiczne. Dużo zdjęć bardzo dobrej jakości.

Mateusz | 2013-10-04
Przeczytana: 04 października 2013

Jarzy Dudek z całą pewnością należy do grona najwybitniejszych polskich sportowców. Razem z Pawłem Habratem - psychologiem sportu - napisali książkę, która ma służyć jako swoisty poradnik radzenia sobie w trudnych sytuacjach, zarówno sportowych, jak i mogących przydać się w codziennym życiu. Duet stworzył wspólnie połączenie praktyka z teoretykiem, umożliwiając zaobserwowanie określonych zjawisk z różnych stron.

Książka dysponuje całym szeregiem cennych wskazówek i dosłownych porad, jak radzić sobie z presją w trudnych i w pozornie łatwych sytuacjach. Idealnie nadaje się na lekturę zarówno dla nowicjuszy, jak i bardziej doświadczonych osób uprawiających sport. Tekst prosty do przyswojenia, częsta wymienność narratorów, liczne zdjęcia i wiele innych czynników sprawiają, że książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie.

Viaar | 2017-07-20
Na półkach: Przeczytane, Sport

Dudek prawi banały, przez większą część książki. Sporo zdjęć, duża czcionka, odstępy spore między akapitami.. Nie ma w niej nic ciekawego, jeśli czytało się sporo książek piłkarskich, szczególnie takich jak Valdes, Enke, czy wcześniejsze książki Dudka, po prostu materiał się powiela. Za kilka złotych można kupić, ale nie ma co przepłacać, bo zapewne nikomu wiele z tej książki nie zostanie w głowie, no chyba, że ktoś lubi czytać o tym jak radzić sobie ze stresem, bo kompletnie nie wie o co w tym chodzi.

Marcin Raczyński | 2014-01-26

Wspaniała książka, która dużo mówi o sporcie, a jeszcze więcej o życiu. Można ją czytać wiele razy, wracać do niej, wybierać fragmenty, które pasują do swojego życia...

lillithu | 2015-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 maja 2015

Książka z naprawdę ciekawymi treściami i historiami, szkoda tylko że ogółem jest ich tak mało, a połowę książki zajmują zdjęcia promujące głównego sponsora... Mimo tego jednak warta polecenia dla osób szukających powiązania między jakimkolwiek sportem a ciężką pracą, odpowiednim mindsetem i samorozwojem. Ta pozycja z pewnością na to naciska i pokazuje kawałek świata jednego z najlepszych polskich piłkarzy. Czas też oswoić się z myślą, że sportowcy nie tylko "kopią piłkę" i "każdy by tak potrafił"- każdy sport to ciężka, wieloletnie praca nad swoim umysłem i ciałem, najwyższy czas to zauważyć i docenić. Jedyne czego żałuję w kontekście tej książki, to że nie ma wersji bez obrazków i z większą ilością treści :P ale ogólnie polecam, fajna sprawa ;)

Pan_Szafa_M | 2014-01-03
Przeczytana: 2012 rok

Zajefajna książka. Nie znajduje się w niej tylko i wyłącznie opis osoby Jerzego Dudka, ale również wiele porad dla zawodników. Mi wiele dała. Polecam gorąco.

| 2013-03-09
Na półkach: Przeczytane, Futbol

- Chłopaki, zagraliście świetny mecz – krzyczy hiszpański trener do młodych piłkarzy, którzy właśnie przegrali 0:3. O co chodzi? – myślicie. O podejście. Sfera mentalna każdego zawodnika odgrywa w świecie futbolu istotną rolę, bez psychologa nie obędzie się aktualnie żadna z potęg nowoczesnej piłki. Prawdziwi zwycięzcy nie bez powodu rozpoczynają treningową harówkę od głowy, tak, od głowy! To tam przecież rodzi się wola walki, kiełkuje pewność siebie i wiara we własne możliwości, to umysł napędza wyćwiczone do perfekcji ciało sportowca. Jerzy Dudek, były golkiper klubów takich, jak Liverpool FC czy Real Madryt, postać niezwykle w Polsce popularna, stawia trening mentalny na równi z fizycznym, próbuje wypreparować receptę na psychikę odpowiednią dla zwycięzcy. O tym traktuje Pod presją - o zwyciężaniu.

Jerzy Dudek, do spółki z psychologiem społecznym Pawłem Habratem, napisał mini poradnik, który może zainteresować, nie tylko piłkarzy marzących o niesamowitej karierze, ale też...

cmd08 | 2015-08-01
Przeczytana: 30 lipca 2015

Ksiazka zawiera szereg porad pomocnych nie tylko w karierze sportowej, ale tez w zyciu prywatnym. Jerzy Dudek i Pawel Habrat prowadza czytalnika przez codzienne etapy pracy sportowca (trening, przygotowanie do meczu, mecz itp.) i na kazdym z nich udzielaja praktycznych porad. Duzo wskazowek to porady zdroworozsadkowe, stosowane na codzien nie tylko przez sportowcow. Najwazniejsze to pamietac, ze wzmocnienie odpornosci psychicznej to ciagla i systematyczna praca. Ta ksiazka dostarcza dobre porady jak ta prace rozpoczac.
Maly minus za zdjecia, ktorych ilosc wydaje sie przekraczac objetosciowo tekst. Przy zakupie mialem wrazenie, ze biore do rak album, nie ksiazke. Poza tym polecam!