Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy

Okładka książki Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy Cezary Gutowski, Aldona Marcinak
Okładka książki Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy
Cezary GutowskiAldona Marcinak Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Ringier Axel Springer Polska
2019-02-27
2019-02-27
Kubica sport

Dużo informacji, ale trudne do czytania. Do tego początek to powtórka innej książki autora, oczywiście wskazane cytaty, ale odnosiłem wrażenie, że to już gdzieś czytałem. Książka skupiona na występach, zawodach. Brakuje pokazania mi pokazania tego świetnego zawodnika jako człowieka, odrobiny prywatności.

Bardzo ciężko się czytało tą książkę. Ma.. wrażenie, że w tym przypadku liczyła się ilość informacji nie jakość. Zabrakło w niej samego Roberta Kubicy....

Pomimo niesamowitej historii Roberta książka nie staje na wysokości zadania i nie porywa czytelnia. Przeciętna.

Ciekawie opisana część kariery Roberta Kubicy (od napisania książki wiele się wydarzyło),dużo wypowiedzi ludzi którzy towarzyszyli mu w tych miłych jak i w tych trudnych chwilach.
Wiedziałam po jaką książkę sięgam, więc spodziewałam się gloryfikacji.

Wiedziałam po jaką książkę sięgam, więc spodziewałam się gloryfikacji.

Aby ocenić jakość kierowcy, należy pominąć takie elementy jak samochód, zespół, budżet, pogoda, polityka i pewnie jeszcze kilka innych. W skrócie jest to dość trudne zadanie, które może ułatwić ta książka, która pokazuje historię Kubicy od gokartów przez wypadek w rajdach do jego powrotu do bolidów jednomiejscowych. Fajna perspektywa, choć z pewnością mało odkrywcza dla fanów F1.

Książka warta polecenia. Nie wybitna, natomiast jest w porządku

Książka warta polecenia. Nie wybitna, natomiast jest w porządku

Masa emocji (były ciarki) towarzyszy podczas czytania. Książka pokazuje jak wybitną postacią jest Kubica, jak wielki to talent oraz jak inteligentny i charakterny człowiek. Sporo rzeczy się wiedziało sledzac jego karierę, ale super było to odtworzyć i uszeregować w jedno. Po lekturze jedno uczucie przeważa nad reszta, żal. Żal, że los był tak niełaskawy dla Roberta... Kariera niby udana, ale MEGA niedosyt. Polecam książkę, mnóstwo cytatów, wypowiedzi dających do myślenia i pokazujących jakim człowiekiem Kubica jest. A jest kimś wielkim. "Bravo, bravissimo Robert", że też zacytuję słynne radio z GP Kanady 2008 🫡🔥

Ksiazka skupiona na karierze motoryzacyjnej Roberta. Poza wypadkiem nie ma w niej zadnych opisow z zycia prywatnego

Chyba nikomu nie trzeba mówić kim jest Robert Kubica. Co prawda szerszej publiczności dał się poznać dopiero jako kierowca Formuły 1, ale zanim tam dotarł miał za sobą wiele startów w zawodach w innych kategoriach.
I właśnie o tym jest ta książka. O długiej, naszpikowanej wieloma wyrzeczeniami drodze, na której jednak znalazło się miejsce na czerpanie radości (i frajdy) z tego co się robi. Znalazło się też miejsce, na wypracowanie sobie takiej marki, że… nawet po owym tragicznym w skutkach wypadku w 2011 roku świat o nim nie zapomniał. Co prawda nawet najwięksi optymiści nie widzieli szans, by Robert wrócił do ścigania, ale… życie (i upór samego kierowcy) pokazały, że 99,99999999999% ludzi się myliło.
Na całe szczęście, kolejny raz zostało udowodnione, że warto walczyć o spełnienie własnych marzeń. Tylko… trzeba wiedzieć kiedy i w jaki sposób odpuścić lub wręcz przeciwnie. Dać z siebie nie sto procent, ale o wiele, wiele więcej.
Dlatego też warto sięgać po tego typu książki, by móc poznać czyjeś życie choćby w najmniejszym stopniu a dopiero później oceniać i komentować takie a nie inne wybory jakie zostały dokonane.
Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź sam i wyrób swoje własne zdanie. Ja… żałuję, że ta książka tyle czekała na swoją kolej (chyba trzy lata).

Fanem sportu jestem od kiedy pamiętam, ale F1 zacząłem oglądać dzięki Robertowi. Ciekawe jakby potoczyła się kariera Roberta, gdyby nie koszmarny wypadek w mało znaczącym rajdzie. Doskonała książka opowiadająca historię Roberta od najmłodszych lat do czasów obecnych. Polecam.

• Sport
  • Biografie
  • Formuła 1

Cezary Gutowski Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy Zobacz więcej