KGB

Tłumaczenie: Rafał Brzeski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kulisy Wywiadu i Kontrwywiadu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
KGB
KGB,
literatura faktu
hunter

Pierwsza pełna i autorytatywna historia największej na świecie i najpotężniejszej służby wywiadowczej od jej powstania w ostatniej fazie sowieckiej rewolucji do czasów współczesnych.

źródło opisu: merlin.pl

Felzmann | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

"Teraz powiem wam prawdę. Od prawie trzydziestu
lat jestem rosyjskim szpiegiem" - te słowa padły z ust bardzo ważnego szpiega KGB ulokowanego w jednym z europejskich państw. Zdradzę tylko, że chodzi o pewną babcię przyłapaną w ciemnej uliczce. Takich historyjek jest troszeczkę. Dowiecie się między innymi kto w młodości eksperymentował seksualnie ze zwierzętami... Książka jest bardzo dobrze napisana. To duża sztuka tego typu książkę napisać tak, by nie była nużącą. A ta publikacja właśnie taka jest. Od początku do końca czyta się ją z dużym zainteresowaniem.
Co szczególnie zwróciło moja uwagę? Uderza naiwność zachodnich intelektualistów w stosunku do ZSRR. Zaskakująca jest jednak również postawa sowieckich decydentów, którzy zafiksowali się, że Zachód nic innego nie robi, tylko spiskuje przeciwko ZSRR i nie mogli się pogodzić, że takich spisków nie ma. Niektórzy szpiedzy KGB wymyślali różne historie, by zaspokoić ten chory głód.
Ale największe zaskoczenie to chyba to, że KGB...

bielik | 2016-10-19
Przeczytana: 18 października 2016

Książka obejmuje okres od czasów carskich do lat osiemdziesiątych. Zawiera dużo przypisów i jeśli uznamy słowa Gordijewskiego (zbiega z KGB) za wiarygodne to można ją uznać kompleksowe dzieło.

Pawello | 2016-09-06

Stare ale jare