Pamiętnik księżniczki 3. Zakochana księżniczka

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, Volume III: Princess in Love

Czy wszystko musi układać się tak fatalnie? Dwóję z algebry Mia ma prawie jak w banku, mama jest w ciąży, zbliża się oficjalna wizyta w Genowii, książęcy kuzyn prawdopodobnie chce ją zabić (oczywiście, chodzi o tron). Ale to jeszcze nic. Największym problemem Jej Książęcej Wysokości Amelii Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo jest... miłość. Bez wzajemności!

„Pamiętnik księżniczki.Zakochana księżniczka” to już trzecia część, znanej na całym świecie serii o Mii Thermopolis, która pewnego zwykłego dnia zostaje następczynią tronu Genowii. Tym razem dowiemy się nie co o życiu miłosnym głównej bohaterki, która wpada w pułapkę. Gdy jej ukochany podrywa koleżankę z kółka biologicznego, ona tymczasem zabawia się z Kennym, do którego nic nie czuje. Dwója z biologii i na dodatek ciąża matki przewraca życie księżniczki do góry nogami. Jak sobie z tym poradzi?

Mia praktycznie przez cały tom rozpacza nad Michaelem i nie może zadowolić się tym co już ma. Było to bardzo irytujące przez co trochę mniej przyjemnie czytało się książkę. Uważam również, że księżniczka Genowii była samolubna i rzadko kiedy interesowała się losami innych. Chciała tylko, żeby cały świat współczuł jej tak okropnego życia. Co również dla poniektórych mogło być wkurzające.Postacie się w sumie nie zmieniły, tylko poznajemy Kennego, który był już chyba pod koniec drugiej części...

Jolantino | 2012-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 maja 2012

Nie jest to książka, przy której szczególnie muszę myśleć, ale od czasu do czasu lubię takie. "Pamiętnik księżniczki" ma to do siebie, że za każdym razem przyprawia mnie o miłe łaskotanie w żołądku. I mimo niektórych denerwujących list typu "Jak opiekować się Grubym Luie'm", które dodają książce wiarygodności, lubię ją. Naprawdę bardzo. Jest taka beztroska i śmieszna. Na swój sposób genialna. Fantastyczna.

Magdalena T | 2013-11-28

Miałam okazję ją czytać dobrych parę lat temu. Myslę, że jako ksiązka dla nastolatek jest na dobrym poziomie. Lekka, przyjemna z poczuciem humoru. Miło przy niej płynał czas. Historia też ciekawa, bajkowa, ale ciekawa.

Irmina | 2014-06-25

Mimo że przez całą książkę Mia rozpaczała i próbowała zerwać z "chłopakiem" nie przeszkadzało mi to i książka nie była ani trochę nudna. Ciągle się śmiałam i czytałam z zaciekawieniem, czekając na to, czy w końcu Michael pozna prawdę. I na szczęście na końcu wydarzyło się to, czego Mia i ja wyczekiwałyśmy z taką samą niecierpliwością :D Plus za więcej rozmów na czacie, które uwielbiam!

akacja1999 | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Grandmere w dalszym ciągu prowadzi swoje intrygi. Tym razem posunęła się do dania zdjęć Mii do czasopisma, bez zgody samej dziewczyny czy jej ojca. Sama Mia stara rodzić sobie z rozterkami sercowymi i egzaminami kończącymi semestr, a najbardziej z algebrą. Całą książka zawiera dreszczyk emocji dotyczącej przed świątecznej gorączki.

W książce możemy doszukać się tajemniczości, wątków spisków jak i nieprzemyślanych sytuacji w których tak często pakuje się Mia.
Postacie w trzeciej części nie zmieniły się. Główną rolę odgrywa Mia, jej przyjaciółki Lilly i Tina, jej chłopak Kenny, którego wogóle nie chce i jej skrywana miłość - Michael. Do głównych bohaterów doszedł również - Sebastiano, projektant mody z Genowii. W książce spotykamy różne charaktery, co miało swoją magię.

Akcja książki rozgrywa się w Nowym Yorku, w hotelu Plaza, na poddaszu mieszkania jak i w Liceum imienia Alberta Einsteina.

Książka prowadzona jest w formie pamiętnika. Czuje się, jakbyśmy czytali czyjś pamiętnik,...

Jula | 2011-08-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: lipiec 2011

Tak samo dobra jak pierwsze części pamiętnika księżniczki. Fajnie, że Michael zrobił jej taki numer na końcu ;D

książek: 1992
kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 2004 rok

Czytając ją, sama byłam pierwszy raz zakochana i rozumiałam, co przeżywała Mia.

Adrianna__ | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

I kolejna część przygód Amelii. Jest zdecydowanie lepsza od drugiej części, która w dużym stopniu zniechęciła mnie do przeczytania kolejnych tomów, ale wyznaję zasadę: jak już zaczęłaś coś czytać, to skończ to (zazwyczaj mam tak, że jak już rozpoczynam jakiś cykl to potem czuje taki żal, że go pozostawiłam).
Wyobrażacie sobie, że Jej Królewska Wysokość ma chłopaka?! Największe marzenie Mii spełniło się! Jednak pozostaje mały problem… Otóż przyszła księżniczka nie kocha swojego wybranka. Ona nawet sama nie wie jakim cudem została dziewczyną swojego partnera na biologii. Stało się i już. Na dodatek nasza bohaterka kocha kogoś innego, kto zupełnie nie zwraca na nią uwagi. Bycie najlepszą przyjaciółką młodszej siostry swojego obiektu westchnień to straszna katastrofa.
Na dodatek Lily co chwila wymyśla jakieś dziwne strajki lub też manifestacje, w które wciąga Mię, która na głowie przede wszystkim ma (z wyjątkiem oczywiście problemów miłosnych) egzaminy semestralne, a zwłaszcza ten...

Bombkazestyropianu | 2014-09-01

Kolejna książka pióra Meg Cabot, która wciąga bez reszty.

Caroline | 2011-08-06
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawe (jak i cała seria) i godne polecenia ; ))