Czy się myliłem?

Wydawnictwo: Prokop
Habe ich mich geirrt?
historia
Gantu_mn

Przed mniej więcej dwudziestu laty napisałem swoją pierwszą książkę. [...] Książkę przełożono na 28 języków, ukazała się w 36 krajach, na jej podstawie nakręcono film pod tym samym tytułem. Po jego emisji w telewizji amerykańskiej w Nowym Świecie wybuchła epidemia "Dänikenitis" [...] Pierwsze zdanie Wspomnień z przyszłości brzmiało: "Napisanie tej książki wymagało pewnej odwagi - przeczytanie...

Pierwsze zdanie Wspomnień z przyszłości brzmiało: "Napisanie tej książki wymagało pewnej odwagi - przeczytanie jej wymaga odwagi nie mniejszej".
Jest to również mottem Nowych wspomnień z przyszłości. Chciałbym jeszcze przekazać Państwu na drogę słowa Goethego: "Przeciwnicy sądzą, że nam zaprzeczają powtarzając swoje zdanie i nie zważając na nasze!"

Feldbrunnen, w czerwcu 1985 r. Erich von Däniken

źródło opisu: okładka/wstęp

źródło okładki: www.media200.8p.pl

Mateusz | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

W pierwszej części książki, gdzie Daniken pisze, że do 2005 roku ludzie skolonizują Księżyc i stworzą ogromne stacje kosmiczne, nie było jego przepowiednią. Ta część miała na celu pokazanie czytelnikowi, że to wszystko jest możliwe w tak krótkim okresie czasu. Co prawda Daniken na pewno nie przewidywał takiego spadku zainteresowana ludzi kolonizacją kosmosu, ale w tamtych czasach nikt tego nie mógł wiedzieć.
W drugiej połowie książki autor wraca do tego, co umie najlepiej, czyli udowadnianie, że naszą planetę kilka tysięcy lat temu odwiedzili kosmici. W tej książce poczytamy o kulcie cargo oraz o "dowodach" na przybycie obcych, które znajdują się w Indiach i Nowej Gwinei.

Jakub | 2013-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Wizja "następne parę dekad" się, nie tyle zdezaktualizowała, co padła całościowo - ale nie ma co winić autora za nie przewidzenie takiego spadku (zaniku?) zainteresowania tematyką kosmosu...
Natomiast kluczowe tezy książki, wciąż żywe - choć nie można powiedzieć że autor ma "dowody" jak to nazywa. Silne przesłanki, tak, nawet przekowywujące mnie do CZĘŚCI tez, ale nie dowody.
Choć warto przeczytać przynajmniej jedną książkę Danikena.

Nesihonsu | 2013-09-18
Na półkach: Przeczytane, Pseudonauka

Tak, mylił się.

qhtulu | 2011-07-04
Przeczytana: 2000 rok

Cenię Danikena za upór z jakim pisze o swych teoriach / druga sprawa to kasa za kolejne książki / . W moim przypadku trafił na wyjałowioną glebę i zasiał ziarno ciekawości , bo jakoś od początku nie przyjmowałem do wiadomości tezy o niepokalanym poczęciu i wyrzeżbieniu człowieka z gliny czy żebra i póżniejszych bliskich stosunkach w rodzinie .Wolę teorie o ingerencji obcej cywilizacji , przy czym obca to nie zielony ludzik z antenkami na głowie jak sobie większość wyobraża . Fakt, że nie ze wszystkim się zgadzam z Danikenem , ale gość próbuje przynajmniej racjonalnie coś wytłumaczyć i nie boi się o tym mówić i pisać . W naszym społeczeństwie "znajomość" z Danikenem spotyka się z bardzo różnymi reakcjami ludzi . Chcesz wiedzieć z jakimi ? Przeczytaj coś i podziel się tym z bliskimi niekoniecznie podczas kolacji wigilijnej .Okazuje się że wiele rzeczy można wytłumaczyć w prosty sposób , trzeba jedynie porzucić linearne myślenie

Danny1973 | 2018-10-26
Przeczytana: 1995 rok