Okładka książki Niewytłumaczalne zjawiska

wydawnictwo
Marba Crown
typ
papier
6,82 (113 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Książka Farkasa Niewytłumaczalne zjawiska składa się z trzech części: O realności tego, co fantastyczne, Białe plamy na mapie nauki oraz Świat bez granic. Co cechuje każdą z tych części? Celem autora jest ukazanie, że może istnieć coś, czego, racjonalnie rzecz biorąc, być nie powinno. Roznieca ona wątpliwość, jak określa to pisarz, czy aby na pewno wiemy to, co wiemy. Niewytłumaczalne zjawiska powinny dać do zrozumienia nawet najbardziej sceptycznie nastawionemu człowiekowi, iż faktów nie da się podważyć, a absurdalności świata wytłumaczyć. Świat wewnętrzny i zewnętrzny łączą mosty i wystarczy tylko na nie wejść, zwykł mawiać autor.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
MariannaJ | 2014-01-26

Dostałam tę książkę na urodziny, gdy byłam jeszcze w podstawówce. Czytałam ją potem jeszcze kilka razy i zawsze towarzyszył mi ten dreszcz - mieszanka emocji, przerażenia, niedowierzania i niepewności. Wszystkie te historie zostały dobrze udokumentowane, a autor zadbał o poważne ich przedstawienie, więc od czasu, gdy po raz pierwszy przeczytałam tę książkę, nie mogę odpędzić od siebie myśli, że nie jesteśmy sami w tym Wszechświecie, i że bardzo mało wiemy nie tylko o nim, ale też o nas samych. Brrrr.

nieuczesanaBuka | 2013-01-08

Książka bardzo specyficzna. Ukazuje nam różne zjawiska, czasem tak niesamowite, że aż niewyobrażalne. Mimo, że czytałam ją zawsze w środku dnia to momentami wzbudzała we mnie paniczny strach. Polecam.

spiderman221 | 2012-11-28
Przeczytana: 01 stycznia 2009

Dużo rzeczy niepojętych...i takich nie do pojęcia..:)
Chyba nawet niektórych wydarzeń poznać nie chciałem...lecz czytając książkę wiedziałem, że nie jest to baśń.

Piotr1991Q | 2013-02-13

Dla tych, których fascynują niewyjaśnione zjawiska. Jedna z lepszych książek podejmująca zagadnienie.

Magdalena | 2011-05-05

Niby książka naukowa, a jednak przystępna dla każdego i niezmiernie ciekawa.

Ewek | 2011-11-09

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,