Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza

Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Like a velvet glove cast in iron
978-83-60915-18-9
komiks, thriller
komiksy
helensan

Tego wieczora – całkiem możliwe, że niewiele różnił się on od innych – Clay Laudermilk wybrał się do kina porno. Lepiące się podłogi , podejrzana klientela i wątpliwe atrakcje typu starsza kobieta obnażająca na sali biust, przeszkadzały tylko w krótkich przerwach m iędzy seansami. A zupełnie przestały mieć znaczenie, kiedy zaczął się ostatni film. Dziwny, prawie pozbawiony scen seksu, za to bard zo, bardzo niepokojący. Skórzana bielizna, pejcze, maski... Naprawdę przestraszony Clay Laudermilk robi się natomiast wtedy, gdy głó wna bohaterka pokazuje twarz. I jest to twarz doskonale mu znana... Autor tym razem zabiera czytelnika w podróż pełną wydarzeń niczy m z koszmarnego snu. Clay Laudermilk rusza w drogę, by odnaleźć aktorkę z filmu porno. Książka uznana za jedną z najważniejszych wsp ółczesnych powieści graficznych, to swoisty hołd dla popkultury lat 50. i obsesji trawiących Amerykę.

źródło okładki: google.pl

Przemek Skoczyński | 2016-02-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 10 lutego 2016

Przeczytałem, odłożyłem, pomyślałem. Wiem, że muszę przeczytać jeszcze wiele razy i wiem, że nigdy nie zrozumiem. Jeśli porównania do Lyncha są uprawnione, to i tak wydaje mi się, że Lynch nic aż tak intensywnego nie nakręcił. Robi w mózgu kuku.

Paweł Panfil | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Sięgnąłem po tę pozycję szukając czegoś ambitniejszego, może odpowiadającego na jakieś życiowe wątpliwości, a przynajmniej upewniającego w przekonaniu, że nie ja jeden się z nimi zmagam. To co dostałem, to mindfuck. Odświeżający, to prawda, całkiem wyzwalające jest przeczytać coś i nie mieć pojęcia, co się właśnie stało, ale jednak jest to mindfuck.

Arthaniel | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

intryguje, a wszystko fajnie łączy się pod sam koniec.

Amarakumaru | 2013-01-31

to było bardzo dziwne.