Tajna wojna przeciwko Amerykanom

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
SŠA. Tajnaja vojna protiv inakomysjhaščich
historia
piotrex

Z okładki: Książkę swą autorzy napisali, na podstawie ściśle tajnych dokumentów Białego Domu, FBI, CIA, Pentagonu i Departamentu Sprawiedliwości z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Ujawnione parę lat temu, stanowiły one prawdziwy szok dla amerykańskiej opinii publicznej. Autorzy przedstawiają akcje podjęte wobec amerykańskiej lewicy, w tym ruchu antywojennego, studenckiego,...

Z okładki:
Autorzy przedstawiają akcje podjęte wobec amerykańskiej lewicy, w tym ruchu antywojennego, studenckiego, murzyńskiego. Ukazują kolejne programy i operacje wywiadowcze obejmujące inwigilację organizacji i poszczególnych obywateli, a także skandale polityczne - słynną aferę Watergate, sprawę Angeli Davis, Marsz Biedoty na Waszyngton, zabójstwo Martina Luthera Kinga.

Bogusław | 2013-11-28
książek: 2007