Wietnam 1962-1975

Wydawnictwo: Bellona
Wietnam 1962-1975
Wietnam, wojna, USA, armia, Azja, konflikty
historia

Książka koncentruje się na II wojnie indochińskiej. Autor omówił przebieg i wynik konfliktu poruszając także aspekty polityczne i społeczne, gdyż splatały się one w tej wojnie wyjątkowo ściśle.

źródło opisu: http://www.odk.pl/wietnam-1962-1975,802.html

Garbaty-Aniol11 | 2013-07-20

Jestem trochę zawiedziony. Spodziewałem się książki opisującej aspekt militarny konfliktu wietnamskiego, opisu największych starć, charakterystyki sprzętu bojowego obydwu stron (tego tu niestety nie uświadczymy nawet w śladowej ilości) a dostałem w zamian zarys historyczny wojny z jej przyczynami, począwszy od panowania Francuzów w Indochinach, do płynnego przejścia w interwencję amerykańską z jej reperkusjami dla obydwu społeczeństw tamtego okresu, do konsekwencji, jakie przyniosła ona dla tamtej części świata i nie tylko.
Wiem że bez tej analizy nie można opisywać Wietnamu jako konfliktu, ale wydanie książki w serii Historyczne Bitwy powinno do czegoś zobowiązywać.
Tekst jest dość łatwo przyswajalny, autor nie faworyzuje żadnej ze stron.

Książka jest pozycją naprawdę wartościową, która może nam przybliżyć ten zapomniany już trochę w XXI wieku, konflikt. Jako źródło wiedzy militarnej jest natomiast bardzo słaba.

pts | 2014-11-02

Merytorycznie dobra, konkretne informacje, lecz ciężka w czytaniu.

Kurt13Cidaris | 2016-10-23
Wojtekowitz | 2016-07-22