Wiersze z szuflady

Wydawnictwo: Św. Wojciech
978-83-7516-026-0
poezja
natieem

Nieznane wiersze ks. Jana Twardowskiego. Odnalezione w czerwcu 2005 roku wiersze, napisane blisko pięćdziesiąt lat temu, nigdy dotąd niepublikowane, przypominały ich autorowi dawne czasy. Zgodził się na ich druk. Sam odczytał je na nowo: z sentymentem, rozrzewnieniem, bez zawstydzenia może niedoskonałością warsztatu tych wierszy.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/wiersze-z-szuflady/

źródło okładki: www.lideria.pl

Ervisha | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

"Wiersze z szuflady" to niepozornych rozmiarów, jednak niezwykły tomik wierszy księdza Jana Twardowskiego, pochodzących z lat 1948-1962.
Zapomniane przez wielu w tym również przez Księdza Jana Twardowskiego, po latach przypadkiem odnalezione, tuż po 90. urodzinach autora, podczas remontu klasztoru u sióstr wizytek (zapisane na pożółkłych już kartkach papieru), po raz ukazały się w 2007 roku. Nowe, poszerzone wydanie, przygotowane zostało w roku setnych urodzin Autora. Utwory w tym tomie wybrała i opatrzyła Aleksandra Iwanowska.

Tomik podzielono na dwie części - tak zwane "szuflady". Pierwsza to lata 1948-1952, natomiast druga 1950-1962. Utwory w nim zebrane są odmienne od późniejszych wierszy ks. Twardowskiego, które znamy. Niektóre zapomniane, inne zupełnie nieznane, tworzą pamiętnik literacki Autora. Tematy w nich poruszane były nie tylko bliskie Księdzu - są również bliskie nam. Samotność, przemijanie, wzruszenia, niepokój związany z rozpędzającym się rozwojem techniki,...

ksiazkaznadzieja | 2015-12-07

Tomik wierszy jest niezwykle starannie i elegancko wydany.Będzie on pięknym prezentem dla miłośników twórczości ks. Jana.
Książkę polecamy bardzo wszystkim którzy lubią czytać poezję a w szczególności osobą które chcą bliżej poznać twórczość księdza Jana, tomik ten to wiersze wcześniejsze, jedne z pierwszych, zupełnie inne od tych powszechnie znanych.

Cała recenzja:

Devie | 2017-05-04