Abraham Joshua Heschel

Wydawnictwo: WAM
Abraham Joshua Heschel
83-7318-079-6
Dorota_1988

Abraham Joshua Heschel był jednym z najwybitniejszych myślicieli żydowskich XX wieku. Pisał o Biblii, Talmudzie, myśli średniowiecznej, filozofii, teologii, chasydyzmie i o współczesnych problemach moralnych. Był klejnotem z Bożego skarbca. Kiedy zakończył życie, Bóg stracił rzecznika swojego miłosierdzia, nauka żydowska straciła jednego ze swych najbardziej oryginalnych, wszechstronnych i przenikliwych umysłów, ofiary niesprawiedliwości społecznej i afer obyczajowych straciły swojego obrońcę, studenci stracili wykładowcę, a uczniowie mistrza. I o nim właśnie ta książeczka.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=26533

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=26533