We współpracy z Bogiem. Wiara, duchowość i etyka społeczna Żydów

Wydawnictwo: WAM
83-7318-438-4
religia
Bubełe

Byron L. Sherwin jest uczniem wybitnego żydowskiego myśliciela Abrahama J. Heschela. Od lat działa na rzecz dialogu między wyznawcami judaizmu a katolikami. Teksty zebrane w niniejszej książce wprowadzają czytelnika w świat teologii żydowskiej - według której człowiek jest współpracownikiem Boga w świętym dziele odkupienia świata - a także w istotne aspekty żydowskiej etyki i moralności....

Teksty zebrane w niniejszej książce wprowadzają czytelnika w świat teologii żydowskiej - według której człowiek jest współpracownikiem Boga w świętym dziele odkupienia świata - a także w istotne aspekty żydowskiej etyki i moralności. Interesująca lektura dla wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć specyfikę judaizmu.

źródło opisu: WAM, 2004

źródło okładki: WAM, 2004