Okładka książki Żadna religia nie jest samotną wyspą. Abraham Joshua Heschel i dialog międzyreligijny Harold Kasimow, Byron L. Sherwin
Harold KasimowByron L. Sherwin Wydawnictwo: WAM religia
religia
No Religion Is an Island. Abraham Joshua Heschel and Interreligious Dialogue
WAM
2005-01-01
2005-01-01
Marta Kapera
dialog międzyreligijny ekumenia wspomnienia

Fantastyczna książka, która pobudziła we mnie żywe współczucie do innych religii. Motto tej książki to słowa Heschela niejednokrotnie powtarzane "Mamy do wyboru: dialog międzyreligijny albo uzupełniające się formy nihilizmu. Brak szacunku do wartości nie jest zjawiskiem lokalnym." czytaj: w dzisiejszych czasach upadek wartości to powszechność. Ciężko się z tym nie zgodzić. Książka nakłania do refleksji.

Warta przeczytania nie tylko dla teologów. :) Ujmuję jedną gwiazdkę tylko ze względu na liczne powtórzenia tej samej treści w dobie całej książki. Polecam:)

Wstawiam spis treści. Myślę, że zapoznanie się z nim, będzie już wystarczającą zachętą dla zainteresowanych, by sięgnąć po tę wartościową lekturę.

Słowo wstępne

7. Heschel wobec pluralizmu religijnego
JOHN C. MERKLE 125
8. Wpływ Heschela na stosunki katolicko-żydowskie
EUGENE J. FISHER 139
9. Znaczenie Heschela dla protestantów
JOHN C. BENNETT 154

BYRON L. SHERWIN 21

Skróty 25

CZĘŚĆ I
Wspominając Abrahama Joshuę Heschela

1. Żadna religia nie jest...

• Theo-logoi
  • Ichthys