"U Huberta"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Labirynt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
piotrex

Akcja kryminału “U Huberta" toczy się w światku myśliwych. Kilka osób z owego światka to pracownicy Instytutu Badawczo–Rozwojowego Łączności Bezprzewodowej. Strzelają oni nie tylko do zwierzyny, ale i do siebie nawzajem. Za wszystkim stoi obcy wywiad, pragnący – rzecz to nienowa – skopiować nowatorskie rozwiązania naszej myśli naukowo-technicznej.

Galfryd | 2015-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Solidny szpiegowski kryminał toczący się w kręgu PRLowskiego, późnogierkowego, estabilishmentu (dyrektorzy, prezesi spółdzielni, badylarze), który, jak to wtedy było wręcz obowiązkowe, "integrował" się na polowaniach (stąd ten "Hubert" w tytule.). Wkrótce jeden z polujących prezesów ginie w niewyjasnionych okolicznościach, a wokół jego Instytutu zaczyna krążyć zachodni wywiad.

Zachodni wywiad knuje i korumpuje, gierkowski estabilishment się kompromituje, trup ściele gęsto - a czyta się, jak na standard kryminału milicyjnego (a raczej bezpieczniackiego) dobrze.

Ostra krytyka gierkowskiegoo estabilishmentu wynika z faktu, że "U Huberta" powstawała w roku 1981, kiedy to krytyka epoki Gierka była na czasie.

No i intrygujące z dzisiejszej perspektywy jest podejście do SB - to nie tylko Zwyrodniałe Potwory mordujące Księdza Jerzego, szpiegujące i dręczące Obywateli, których jedynym celem jest Zniewolenie Narodu ale - też - "zwyczajny" kontrwywiad z typowymi dla kontrwywiadu...

asia555singh | 2012-10-09
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Super ksiazka, uwielbiam tego autora. Polecam

Bartolomeo13 | 2016-04-25
Mariobros | 2014-06-09