W matni

Okładka książki W matni Gertruda R. Sławek
Okładka książki W matni
Gertruda R. Sławek Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Labirynt kryminał, sensacja, thriller
Labirynt
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1986-01-01
1986-01-01

Przeczytać gdy przeczyta się już wszystko.

Seria 'Z labiryntem' jest staroświecko urocza. Fabuły na 150-200 stronach bez nadmiernego rozwlekania, język zwięzły ale biegłość posługiwania się nim jest autorom nie obca, stopniowe rozszerzanie kręgu podejrzanych zgodnie z zapomianą obecnie zasadą: wszyscy są równi - wobec zbrodni też. No i te całkowicie analogowe sposoby prowadzenia śledztw...

Od pierwszej strony czuć kobiece pióro - miękkość wyrażeń, brak 'męskich gadek', dialogi trącące literaturą romatyczną, skupienie na relacjach interpersonalnych i częste poprawianie włosów. Zaskoczyć więc może fakt, że Gertruda R. Sławek jest/było mężczyznami.

Fabuła prosta, liniowa, jednotorowa, z jedną zarośnietą bocznicą. Dominuje schematyzm tak w akcji jak i w języku. Język prosty, bez ozdobników, dzięki czemu można przemknąć przez książkę szybko i bez zaangażowania umysłowego.

Dużo niedociągnięć edytorkich - źle podzielone dialogi, opisy i narracje wprowadzają zamęt. Niewarta 90 zł.

Przeczytać gdy przeczyta się już wszystko.

Zaskoczyło mnie to, że ten kryminał był tak wciągający i intrygujący. Historia bardzo ciekawa, bieg zdarzeń trudny do przewidzenia, a bohaterowie nie są łatwi do poznania.
Czytało się bardzo przyjemnie, a historia – momentami – mroziła krew w żyłach.
Nie przypuszczałem, że polskie kryminały lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych mogą być pisane w takim stylu. Jest jeszcze dużo do odkrycia.
Mogę śmiało przyznać, że kryminał ten rozkłada na łopatki współczesne, masowe czytadła, które pisane są bez polotu, na siłę i bez większych założeń.
Polecam!

Czytało się bardzo przyjemnie, a historia – momentami – mroziła krew w żyłach.

Kiedy jako nastolatka zaczytywałam się w kryminałach, ten był jednym z moich ulubionych. Akcja zaczyna się od tajemniczego zaginięcia dziewiętnastoletniej Ewy. Dziewczyna przyjechała z Płocka na egzaminy wstępne, dostała się na prawo. Nie wróciła do domu, nie zabrała rzeczy z akademika - przypadła jak kamień w wodę. W Warszawie czas spędzala z koleżankami poznanymi w czasie egzaminów i ze swoim chłopakiem Jackiem. Okazuje się jednak, że poznała na dyskotece przystojnego mężczyznę... Kiedy pewien działkowicz znajduje w studni zwłoki Ewy, w śledztwo włącza się -za zgodą milicji - zrozpaczony Jacek. Postanawia odnaleźć tajemniczego adoratora Ewy.

Pochłonęłam ją w jeden wieczór, żal było odkładać na później. Gorąco polecam wielbicielom kryminałów.

Bardzo dobry, stary kryminał. Przeczytałam jednego wieczora w schronisku wysoko w górach, bardzo gorąco polecam, zdecydowanie jedna z moich najlepszych książek.

Zgadzam się z Magdą ,niezła pozycja ,takich kryminałów właśnie szukam :)

Zgadzam się z Magdą ,niezła pozycja ,takich kryminałów właśnie szukam :)

Świetny i wciągający, a do tego polski kryminał! Książka stara, ale o wiele lepsza od nowszych pozycji. Jeśli wpadnie Wam w ręce, to śmiało można czytać, a na pewno się nie zawiedziecie!

• Książki Taty
  • ...i te dekoracyjne
  • Heritage
  • Sensacja/Kryminał
  • Moja bibloteczka

Dodaj cytat z książki W matni