Cienie północy

Lara Adrian Wydawnictwo: Amber Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Shades of Midnight
Rasa Środka Nocy (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Wyrwas-Wiśniewska, Beata Horosiewicz
wampiry północ miłość romans

Dzieje się. Starożytny ucieka, ale ostatecznie zostaje zabity. No i miłość. Dużo akcji jest w książce. Więcej niż we wcześniejszych częściach. Jestem ciekawa, co będzie dalej z Dragosem i jego nikczemnym planem. Polecam!

"Cienie północy " to siódma z kolei cześć z cyklu " Rasa środka nocy ".Tym razem głównym bohaterem książki jest wojownik Zakonu Kade. Kade wstepujac do Zakonu uciekł od problemów rodzinnych i brata bliźniaka, którego zachowanie go przerażało, męczyła go ukrywanie słabości i niecnych czynów brata , ale ponieważ Seth był ulubieńcem rodziny i uchodził za ideał, Kade za nic...

Masakra. Koszmar. Dramat. Beznadzieja. Kupa. Chała. Makabra. Jałowizna. Kanał. Tandeta. Porażka. Idiotyzm. Płycizna.
Jest pewnie jeszcze cała masa określeń, jakimi można by nazwać to "dzieło".
Jedno, co mnie dziwi: że dorosła kobieta jest w stanie urodzić taki gniot.

Bohaterowie: 7/10
Akcja: 8/10
Sposób pisania autorki: 7/10
Okładka:6 /10
Kreatywność: 7/10

Książka, którą czytamy i za chwilę o niej zapominamy. Mimo ciekawego opisu z tyłu i przyciągającej wzrok okładki książka nie jest jakaś szczególnie wspaniała. Owszem jest zagadkowa zbrodnia do rozwiązania, pojawiają się krwiożercze wampiry a główni bohaterowie czują do siebie silne pożądanie. Ona jest Strażniczką życia, on wampirem należącym do Rasy. Temat niestety...

Obawiałam się tego tomu. Nie polubiłam Kade we wcześniejszych, jakoś za mało go było przez co ciężko było go wyczuć. Do tego nie miałam pojęcia jak autorka chce całą aferę z Prastarym połączyć z tą Alaską. Sądziłam, że ten tom mi się nie spodoba. A tu proszę, jak tylko zaczęłam czytać, wsiąkłam. Wszystkie wątki świetnie połączone i Kade od razu taki przystępny się zrobił.

Książka po prostu jest... Nic więcej nic mniej. Przeczytasz - ale nic z niej nie wyniesiesz. Zbyt krótka żeby związać się z bohaterami. Bardziej zastanawiało mnie co zdarzy się w kolejnym tomie niż co dzieje się w tym, z powodu wątku koleżanki głównej bohaterki. Czy polecam ? Tak, jeżeli chce się czytać dalsze części tej sagi.

Polecam osobom lubiącym romanse i akcję

Takie romansidło, spoko się czyta, ale fabuła nie zaskakuje. Postacie psychologicznie trochę płaskie. Plus za odważnie, ale pięknie opisane sceny erotyczne, zaskakująco śmiałe, jak na zwykły romans.

Fabuła i sam pomysł na poprowadzenie kolejnego tomu, jak dla mnie naprawdę świetny. Niesamowicie spodobał mi się pomysł, by wydarzenia rozegrały się na Alasce i przez kolejne rozdziały przechodziłam z ogromną radością.

Niemniej, nie jest to nijak jedna z moich ulubionych części, a wszystko przez Alex. Tak straszliwie mnie irytowała swoim charakterem (a miejscami mam...

Dyskusje

• Chcę w prezencie