Psychologia jako religia

Psychology as religion
838694112X
popularnonaukowa
Karolina

Książka ta przeznaczona jest dla czytelnika zainteresowanego krytycznym spojrzeniem na współczesną psychologię, dla czytelnika, który - może tylko intuicyjnie - zdaje sobie sprawę, że psychologia jest obecnie, bardziej emocjonalna niż naukowa, raczej problemem współczesnego życia niż rozwiązywaniem jego problemów. Zostały tu zaprezentowane krytyczne oceny natury naukowej, filozoficznej, etycznej, ekonomicznej, społecznej jak również religijnej.
Celem książki jest dostarczenie argumentów i przedstawienie poglądów, które pozwolą czytelnikowi na ujmowanie współczesnej psychologii w perspektywie znacznie węższej niż ta, która współcześnie dominuje, ale za to bardziej właściwej, przynoszącej mniej zniszczeń, a więcej rzeczywistej pomocy.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Logos, 2002

źródło okładki: www.logos.warszawa.pl