ちょびっツ
Chobits, persocon, komputer, manga, komiks
komiksy
Dyskretna

Hideki jest wstrząśnięty opowieścią pani Hibiyi o smutnej przeszłości Chii (której imię brzmiało Elda) oraz jej siostry Freyi. W tym samym czasie Chii wybiera Hidekiego na "kogoś tylko jej", jednak dzieje się z nią coś dziwnego...! Na jej ślad wpadają Zima i Dita!

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2004

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2013-04-03

Odpowiedzi ciąg dalszy! Gdy moc Chii pozbawia miasto prądu do akcji wkrczają Zima i Dita. ale czym właściwie jest ta moc? Czy Hideki wybierze Chii, która wyznaje mu miłość?

W końcu dowiadujemy się czy Chii to Chobits, a także czym naprawę są owe Chobits. Również na odpowiedź na pytanie dlaczego komputery mają ludzką postać znajdzie się miejsce. Ale na szczęście nie każde z pytań znajduje tu pełną odpowiedź. Na niektóre dostajemy jedynie sugestie, które jednocześnie pobudzają apetyt i zaspokajają go.

Sam tomik jest cieńszy od poprzednich - kartki niestety też - ale cała reszta pozostała tak samo cudowna. I tylko szkoda, że to już koniec.

Aiwlys | 2014-10-10
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 10 października 2014

Najkrótsza seria mangi, jaką do tej pory czytałam. Co wcale nie jest najgorsze. Ostatni tom w końcu wszystko doprowadza do końca, refleksje na temat miłości i do tego ten niezwykły rodzaj miłości Hidekiego do Chii. Pewnego rodzaju poświęcenie. Owszem, spodziewałam się bardziej czegoś w stylu Pinokio i to by mnie naprawdę uszczęśliwiło. Dostałam jednak równie wartościowe zakończenie, które mówi wiele o miłości takiej prawdziwej, bezinteresownej.
Polecam całą serię!

Pandemonium267 | 2013-03-19
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Zakończenie przyjemne, całą serie czytało się bardzo miło przywiązując się do postaci^^ Kreska cały czas trzymała poziom ,ciekawa akcja.

OwlShadow | 2016-11-20
Na półkach: Komiks, Przeczytane