Black Lagoon. Tom 1

Tłumaczenie: Michał TORI Ptaszyński
Cykl: Black Lagoon (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Black Lagoon
manga, akcja, piraci, przemoc
komiksy
Miranda

Jeśli kiedyś w przyszłości, zdarzy Ci się być szarym japońskim urzędasem jakich wielu i przez przypadek zostaniesz zakładnikiem grupy bezwzględnych piratów, to instrukcja jak postępować aby nie stracić życia znajduje się w pierwszym tomie "Black Lagoon". W takim wypadku powinieneś pójść w ślady Rokuro Okajima i... dołączyć do takiej przeklętej bandy. Witamy w świecie pełnym rosyjskiej mafii, zabójczych kobiet, bezwzględnych najemników, amerykańskich outsiderów i pokojówek z Ameryki Południowej.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

Vayar | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Kawał fajnej akcji, świetna kreska, dużo strzelaniny. Zarysu żadnej większej fabuły nie sposób się jeszcze dopatrzyć, ale nie szkodzi. 1szy tom, jest zabawa i o to chodzi.
Jedynie powiem, że wydawnictwo mogło spisać się lepiej - oryginalne onomatopeje, tzw. krzaczki, ani nie wyczyszczone, ani nie przetłumaczone. No i format coś mały.

PolishPopkulturę | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Przeczytałem całe dwa pierwsze tomy i pół trzeciego - dalej nie dam rady. Megadurna manga; na minus nudni, niewiarygodni, pozbawieni jakiejkolwiek głębi bohaterowie (no, może za wyjątkiem Revy, ale jedna postać serii nie uciągnie), wtórne do bólu walki, które opierają się głównie na wzajemnym ostrzeliwaniu się z broni palnej bez jakiegokolwiek zaplecza taktycznego, do tego idiotyczne pseudosensacyjne wątki, które zamiast intrygować, budzą tylko uśmiech politowania. Z "mang dla dorosłych" zdecydowanie bardziej podobał mi się "Green Blood", "Eden", czy chociażby "Dogs".

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

panda | 2015-08-30

Dość ciekawa fabuła ze zwrotami akcji, kreska dość fajna.

książek: 1984
Frydzia | 2015-08-27
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Lubicie komedie sensacyjne? Takie, w których główni bohaterowie to teoretycznie ci źli, bo są na bakier z prawem, ale w praktyce nie sposób ich nie lubić? Ze strzelaninami, mordobiciami, pościgami itp.? I postaciami, których kule się nie imają? Jeśli tak, to zachęcam do sięgnięcia po "Black Lagoon" - jest tu akcja, humor, są odjechani, charakterystyczni bohaterowie, a wszystko sprawnie połączone – i mamy zabawę na piątkę z plusem..
Kreska z tych realistycznych, żadnego moe, wielkich oczu i ecchi. Dużym plusem jest brak rzucających się w oczy błędów anatomicznych i wspomniane efektowne walki i wybuchy.

Cała recenzja tu: blogomangach.wordpress.com/2015/08/11/black-lagoon-t-1/