Hasło brzmi: Sailor V t. 2

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Hasło brzmi: Sailor V (tom 2)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Code Name-wa Sailor V
komiksy
Ala

Znana i lubiana wojowniczka w mundurku Sailor V pojawia się ponownie! Znów zobaczycie ją w akcji. Tym razem waczyć będzie nie tylko o sprawiedliwość, ale także w imię miłości! Oto druga część serii, która położyła podwaliny pod wielką popularność sagi o Czarodziejkach!

źródło opisu: JPF, 2000

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-11-22
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 21 listopada 2014

Minako wygrywa konkurs i wyrusza na wakacje. Jak to w jej życiu bywa, nic nie jest takie, jakim się wydawało...

O mojej pierwszej recenzji tej mangi można powiedzieć, że była starciem Minako kontra miażdżąca krytyka. Tym razem jednak do narzekania powodów mam mniej. Nie wiem, czy to ja się przyzwyczaiłem do historii czy może autorka się poprawiła (na pewno rysunki przeszły przemianę na lepsze), ale całość czytało mi się szybko i przyjemnie, kilka razy nawet się uśmiechnąłem. Wprawdzie nadal "Sailor V" daleko do naprawdę dobrej mangi, ale nie jest źle.

Tu gderam: http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2013/12/haso-brzmi-sailor-v-ciag-dalszy-nastapi.html

"Jak ma zachwycać, jak nie zachwyca?", jak mówi popularna maksyma. Historia przedstawiona w drugim tomie przygód Minako Aino wciąż jest naiwna i płytka, odległa od tego, co z niemałym sentymentem wspominam z lat dziecinnych. Kreska pani Naoko Takeuchi nie potrafi mnie porwać - za bardzo wydaje mi się niedbała. Zupełnie jakby kobietę gonił termin oddania prac do wydawnictwa i wszystko poszło "po macoszemu".
Nie zrozumcie mnie źle, bardzo lubię mangi JPFu, od nich zaczęłam swoją przygodę z japońskim komiksem. Nie potrafię natomiast powiedzieć zbyt wiele dobrego na temat polskiej wersji przygód Minako Aino. Owszem, czytelnik otrzymuje estetycznie wydany komiks z obwolutą, tym razem nie straszącą tak bardzo jak poprzednia, tomik się nie rozkleja. Odnoszę wrażenie, że osoba odpowiedzialna za korektę miała nawał roboty i przez to niestety nie mogła poświęcić się tej w...

Herbaciarka | 2013-06-16
Przeczytana: czerwiec 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część mangi o przebojowej wojowniczce Sailor V jest równie śmieszna co tom pierwszy. Minako jest tak samo roztrzepana i nierozważna jak w poprzednim tomie co powoduje, że pani komisarz nareszcie dowiaduje się kim jest jej uwielbiana bohaterka. W tym tomie pojawia się także nowy bohater - zamaskowany, super przystojny idol As, w którym oczywiście Mina zakochuje się bez pamięci ;)
Polecam wszystkim miłośniczkom czarodziejek tom drugi mangi "Hasło brzmi: Sailor V!" :):):)

wilka | 2015-12-17

W drugim tomie Minako bardziej skupia się na zdobywaniu miłości niż mądrości. Dla niej każda miłość jest pierwsza:)

nover | 2017-06-21
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane