Droga Wilka z Wall Street

Świat Książki
2018-04-04
2018-04-04
9788380319929

Postać Jordana Belforta świetnie odwzorowana w filmie "Wilk z Wall Street" przez Leonardo DiCaprio przekonała mnie do przeczytania tej pozycji. Stanowi ona (moim zdaniem) zadośćuczynienie autora za popełnione występki (był skazany w USA za przestępstwa giełdowe).

Książka zainteresowała mnie również ponieważ działam w biznesie i ciekawiło mnie podejście człowieka, który sprzedawałtak dobrze, że aż za dobrze.

W tej pozycji przedstawiony został system sprzedażowy autora, który wypracował on w trakcie swojej kariery zawodowej. Obecnie autor szkoli chętnych podczas prowadzonych przez siebie kursów. Osobiście uważam go za rewelacyjny.

Sama książka jest napisana swobodnie, czyta się ją dobrze pomimo tematów można powiedzieć technicznych/branżowych/sprzedażowych),cenna wiedza, schematy i doświadczenie p. Belfort'a mogą pomóc Ci w zwiększeniu swojej efektywności w sprzedaży. Sam osobiście przeczytałem ją dwa razy.

Poradnik dla sprzedawców, raczej na rynek amerykański niż nasz. Słuchało się ok.

Spodziewałem się bardziej biografii niż poradnika NLP i dla sprzedawców. Ale ogólnie ciekawie się słuchało :)

Troszkę miałem wrażenie że to odcinanie kuponów od sukcesu. Po dwóch udanych książkach o życiu, autor pisze kolejną o tym jak udało mu się zbić majątek na swoim autorskim systemie sprzedaży. Który według mnie sprawdza się tylko w przypadku akcji/obligacji/rzeczy związanych z zyskiem. Mimo wszystko liczę na więcej bo Jordan piszę naprawdę ciekawie.

Jako handlowiec z krwi i kości zgadzam się z radami zawartymi w tej książce. Może nie wszystkimi, bo realia w USA są nieco inne niż w Polsce i pracując na 'zimnym' klienci nie możesz sobie pozwolić na wrzucanie tekstów na 'Ty' - słuchaj Krzychu - do prezesa dużej firmy. Bez szans.

Książka ta punktuje słabych sprzedawców i daje gotowe rozwiązanie na to, jak stać się lepszym handlowcem, to obiektywna prawda.

Mam tylko trochę problem z autorem, który usilnie probuje przekazac, że każda sprzedaż jest uczciwa, moralnie i etycznie nieskazitelna.

Jak moze to być prawda, skoro w każdym rozdziale czytamy o sposobach manipulacji i układania sobie klienta pod stricte zamierzone cele? To się gryzie.

Nie kwestionuje bogactwa treści i rad, bo te naprawdę są okej, ale nie dopisujmy sobie cudownych ideologii tam, gdzie nie ma na to miejsca.

Od jakiegoś czasu pracuję w sprzedaży, miałem wiele szkoleń powstałych na podstawie tej książki. Według mnie to pozycja obowiązkowa dla osoby, która chce się nauczyć sprzedaży, bądź juz sprzedaje ale chce rozwinąć swoją wiedze.
Ważne jest tylko żeby nie tylko ją przeczytać ale z każdego rozdziału i podrozdziału wyciągać jakieś lekcji i refleksje.

Choć w książce brakuje trochę naukowego języka i szerszego opisania najważniejszych mechanizmów, to ma jeden wielki, ale to wielki atut, którego brakuje bardzo wielu książkom obejmującym podobne zagadnienie.
To co ta książka posiada, to realne, nieszablonowe pokazanie jak walczyć o sprzedaż od momentu kiedy klient powie "muszę to jeszcze przemyśleć" itp. Wiele książek - bardzo dobrych - opisuje samo podejście handlowca, wiele mechanizmów, które składa się na pozytywne rozpatrzenie prezentacji handlowej, bądź przedstawia tylko podstawowe sposoby na zbijanie obiekcji klienta. Chociaż w tej książce najważniejsza część znajduje się na stronach 160-235, czyli de facto na końcu, to jednak te 75 stron jest tym czego brakuje innym pozycjom, nawet najlepiej dopracowanym i opisanym - sięgnięcia do sedna tego, dlaczego ludzie wstrzymują się od zakupu.
Można mówić, że Belfort jest taki sr*ki i owaki, ale jedno co trzeba mu przyznać, to że rozumie sprzedaż jak mało kto.
Książkę docenią ludzie pracujący w sprzedaży, którzy mają za sobą g*wniane szkolenia, które tak naprawdę nie miały nic wspólnego z ułatwieniem sprzedaży, tylko z usiłowaniem narzucenia/wpychania ludziom produktów poprzez nachalne "wymuszanie" zgody. Inaczej to porównam, szkolenia w firmach przypominają walenie po drzwiach, żeby się otwarły, a ta książka pokazuje, że te drzwi, które próbujecie wyważyć mają klamkę, której wystarczy użyć.

Jordan Belfort oszukiwał ludzi i trafił za to do więzienia. Pieniądze przysłoniły mu oczy. Szczerze sam nie wiem, jak bym się zachował, gdybym był w takiej sytuacji. Ludziom łatwo jest oceniać innych, ale brutalna prawda jest taka, że większość z nas zachowałaby się dokładnie tak samo. Dlatego staram się nikogo nie oceniać.

Nie miej uprzedzenia do tej książki przez pryzmat autora.
Wiedza to narzędzie i to od ciebie zależy, jak ją wykorzystasz.

Książka opowiada o systemie linii prostej. Jest to potężna technika sprzedażowa. Moim zdaniem każdy z nas powinien się nauczyć sprzedawać, ponieważ całe nasze życie opiera się na tym procesie. Sprzedajemy nie tylko towary, ale idee, pomysły, własne poglądy. Podczas wychowywania dzieci również musimy umieć sprzedać im to, co uważamy za dobre. Po prostu nie da się w naszym życiu uniknąć sprzedaży.

Dałbym tej książce zdecydowanie lepszą ocenę, gdyby nie irytująca maniera autora. Lubi on wyzywać ludzi, z którymi współpracował od idiotów. Denerwowało mnie to.

Warto jednak przeczytać tę książkę ze względu na zawartą w niej wiedzę.

Nie miej uprzedzenia do tej książki przez...

Książka dla wąskiego grona odbiorców. Handlowców chcących poprawić swoje wyniki - dla nich na pewno interesująca, choć są tam opisane ciekawe zjawiska psychologiczne, które można wykorzystać również w innych sytuacjach

Pamiętacie tę scenę w filmie "Wilk z Wall Street", w której to Jordan Blefort szkoli swoich maklerów w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników sprzedaży? Ta książka to ta scena. Dociekliwe analizowana z każdej możliwej strony, rozebrana na części, omówiona i złożona z powrotem w całość. Wzbogacona o elementy wiedzy z psychologii społecznej. Belfort udoskonalił sztukę sprzedaży do mistrzostwa. Nie spodziewałam się po nim tak częstych nawiązań do etyki i krytyki naciągania prawdy. Teoretycznie ten podręcznik mógłby się przyczynić do większych sukcesów sprzedawców, choć uważam że oprócz instrukcji, potrzeba jeszcze wielkiej praktyki. Tylko czy na pewno chcemy spotykać na swojej drodze sprzedawców uzbrojonych w tę wiedzę?

• Audiobooki
  • Chcę mieć