Demoniczne opętanie dzisiaj. Fakty i interpretacje

Tłumaczenie: Małgorzata Grzesik
Wydawnictwo: R.A.F. Scriba
83-85578-47-1
opętanie, demony, egzorcyzmy
Gantu_mn

W dzisiejszych czasach wiara w istnienie szatana wydaje się anachronizmem. Większości ludzi diabeł kojarzy się z sympatyczną na ogół, groteskową postacią z ludowych opowiastek i bożonarodzeniowych jasełek. Tymczasem wstrząsająca w swej wymowie książka Adolfa Rodewyka, niemieckiego jezuity, ukazuje z całą wyrazistością, że upadłe anioły nie zaprzestały walki z Bogiem i Jego wyznawcami w naszych czasach. "Demoniczne opętanie dzisiaj" to historia kobiety, pozostającej przez blisko 40 lat pod władzą diabłów. Autor, który jako egzorcysta przez kilkanaście lat toczył z demonami walkę o duszę Magdy, z reporterską rzetelnością przedstawia przebieg opętania i związane z nim wydarzenia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: archiwumallegro.pl