Wicca. Przewodnik dla osób indywidualnie praktykujących magię

Tłumaczenie: Monika Dykier
Wydawnictwo: Astrum
Wicca. A Guide For The Solitary Practitioner
83-87197-77-7
magia, Wicca
solange

Jest to przewodnik prezentujący w zarysie podstawowe praktyki i teorie związane z Wicca, przez niektórych zwaną religią czarownic, a przez innych religią radości, zasadzającą się na więzi z naturą. Powstał on z myślą wszystkich adeptach samodzielnie praktykujących sztukę tajemną. Jest tu wiele informacji pozwalających poznać istotę kultu Wicca, uważanego przez autora za indywidualną, pozytywną formę adoracji życia. Niniejsza książka stanowi rezultat szesnastu lat praktyki i wnikliwych badań.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://sklep.tarotnet.pl/product_info.php?products_id=611

Nekromar | 2014-08-03

Niestety ale mimo lektury tej książki, czuję się zdegustowana.

Skąd takie nagłe podejście przepełnione negatywem u mnie?

Otóż, w przypadku książek tego autora, robią one za tzw "poradniki o podstawach podstaw" - Gdzie czytelnik napotyka na bardzo proste informacje, rodem z wikipedii tudzież google, okraszone dodatkowo komercyjnymi elementami.

Świat zmienia się, tak samo te czy inne nurty magiczne, także wszystko się zmienia wraz z nami, i my pewne dziedziny modyfikujemy zmianami i naszymi działaniami rozwojowymi - również nurt wicca.

Widząc w tej książce przykłady typu: "wiccaninowi potrzebne są szaty, kociołek, przedmiot taki czy owaki" - Zaczynam zadawać sobie pytanie... Po co? Gdyż jest to modne? Gdyż dzięki temu ktoś kto jest początkującym adeptem od razu zostanie kimś wielkim? Naprawdę takie rzeczy są istotne?

Błąd.

Ów autor sam w sobie powinien sięgnąć wyżej, tym samym obdarzając czytelnika czymś głębszym sensowniejszym i z większym polotem objaśniać zagadnienia które...

SOL | 2017-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2017

Książka jak dla mnie bez większych rewelacji .Zawiera kilak ciekawych i przydatnych wskazówek. Co mi się w niej podoba najbardziej to podejście autora do tematu pogaństwa (w tym Wicca). Troszeczkę inne spojrzenie, troszeczkę inne podejście. Fajne, jak ktoś się interesuje pogaństwem i chce spojrzeć na nie oczami wieloma autorów. Ta publikacja na pewno nie nudzi i pozostawia w człowieku pewne refleksje. Warto przeczytać :)

alex | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018