Magia domowa

Okładka książki Magia domowa Scott Cunningham, David Harrington
Okładka książki Magia domowa
Scott CunninghamDavid Harrington Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
The magical household. Spells&rituals for the home
Illuminatio
2012-01-01
2012-01-01
978-83-62476-43-5
Łukasz Głowacki
magia domowa dom czary zaklęcia wicca

Okładka książki Scooby-Doo! Nawiedzony Kemping Robbie Busch, Scott Cunningham, Sholly Fisher, Darryl Taylor Kravitz, Scott Peterson, John Rozum, Greg Thompson
Scooby-Doo! Na... Robbie Busch, Scott...
Okładka książki Scooby-Doo! Piracki skarb Jack Briglio, Robbie Busch, Scott Cunningham, Sholly Fisch, Darryl Taylor Kravitz, John Rozum
Scooby-Doo! Pi... Jack Briglio, Robbi...

Najbardziej podobała mi się okładka. Styl strasznie rozwodniony. Miało być chyba miło i przystępnie, wyszło nudno.

Powiem tak-jeśli ktoś z was zastosuje czary-mary z tej książki na pewno sobie krzywdy nie zrobi,ale nie spodziewajcie się cudów,mówi wam to doświadczona czarownica;).
To już lepiej poczytajcie o działaniu run i ewentualnie tym się posłużcie ku zdrowotności ogólnej,jak mawia moja druga połówka;).
"Magia domowa" to taka książęczka,jak dla mnie zabawna,którą przy wykorzystaniu wyobraźni,sama bym napisała..
Zresztą,mówiąc szczerze,na tkz rynku książek ezoterycznych czy traktujących o rozwoju duchowym ,naprawdę bardzo trudno znaleźć dobrą i mądrą książkę na takie właśnie tematy.Popularność rozwoju i szeroko pojętej ezoteryki sprawia,że jest ocean książek napisanych jedynie-niestety-dla wyciągnięcia od potencjalnego czytelnika,kasy.
Cóż,pocieszmy się,że każda energia wraca,zarówno pozytywna ,jak i negatywna,ale póki co,nie dajmy się nabijać w butelkę.
Gwiazdka więcej za przyzwoitą okładkę.
Pozdrawiam!

Każdy pewnie kiedyś słyszał chociażby o jednym przesądzie, w który wierzyły jeszcze nawet starsze pokolenia. Co za tym idzie, na pewno słyszał też o różnych rzeczach, które były uważane za zapewniające ochronę – czosnek czy sól, a jeśli się komuś poszczęściło to może usłyszał także skład tajemniczej mieszanki ziołowej. Przesądy przesądami, ale coś musi być w tym, że ludzie od dawien dawna wykorzystywali to, co mogli, aby się chronić, prawda?

Chcielibyście, aby Wasze miejsce zamieszkania było zawsze strzeżone, czyste i pełne pozytywnej energii? Kto by nie chciał! Ale przecież te wszystkie skomplikowane rytuały, zaklęcia, atrybuty… kto by się do tego nadawał. Trzeba znaleźć sporo czasu, wszystko dobrze zaplanować, zdobyć narzędzia… Cóż, nie ma to jak dobra wymówka, prawda? To teraz Wam coś powiem – jeżeli macie takie podejście to kiepsko widzę Waszą pozytywną energię, ale może książka „Magia domowa” zmieni Wasze nastawienie.

Nie jest to kolejna książka tylko dla czarownic i czarowników. To magiczna książka dla każdego, ponieważ wcale nie ma tutaj skomplikowanych rytuałów czy innych tego typu rzeczy. Autorzy umieścili w niej po prostu bardzo przydatne i praktyczne wskazówki, które w życie może wdrożyć każdy człowiek. Przecież powieszenie czosnku w kuchni, czy wymówienie jednego prostego zdania podczas zamiatania nie wymaga żadnej filozofii. Jednego autora – Scott’a Cunninghama – znam z jego kilku publikacji, dlatego wiedziałam, że książka okaże się naprawdę na temat i nie będę nią zawiedziona.

Jakie porady znajdziemy w tej pozycji? Prościej będzie zapytać – jakich nie znajdziemy? Informacji jest naprawdę mnóstwo! Żadnego zbędnego owijania w bawełnę, żadnych zbędnych zdań czy słów – czysta wiedza, wskazówki i porady. Na temat? Na wszystkie tematy, które wiążą się z domem – wyposażenie, sypialnia, kuchnia, łazienka, ogród, ochrona, sprzątanie… nie sądzę, żebyście znaleźli tutaj jakieś braki. I jestem przekonana, że wszystko będzie dla Was jasne i klarowne, ponieważ taki jest właśnie styl autorów – prosty w odbiorze.

Na pewno nie jest to książka, którą przeczytacie i odłożycie na półkę. Ona będzie Wam towarzyszyć stale, ponieważ ciężko za pierwszym razem przyswoić całą wiedzę. Z przyjemnością stwierdzam, że ta książka będzie taką małą domową biblią, do której będę sięgać bardzo często, aby zacząć wdrażać pewne zmiany w mieszkaniu. Dowiedziałam się naprawdę sporo nowych rzeczy, mimo że myślałam, iż jestem w tym temacie na poziomie zaawansowanym, ale jest to przynajmniej kolejny powód mojej radości płynący z przeczytania tej książki. Polecam serdecznie wszystkim, nie tylko ludziom zainteresowanym magią. Ta książka może uczynić wiele dobrego!

Magia od dawien dawna towarzyszyła ludziom w większym lub mniejszym stopniu. Na jej temat powstało setki, jak nie tysiące dzieł, jednak jeszcze nigdy dotąd nie spotkałam się z pozycją, która byłaby całkowicie poświęcona magii domowej. A właśnie takim tworem jest książka napisana przez Scotta Cunninghama oraz Davida Harringtona.

„Magia domowa. Zaklęcia i rytuały dla czterech kątów” jest zgrabnie wydaną pozycją, poruszającą temat magicznych aspektów domu – miejsca, które powinno być swoistym azylem dla każdego człowieka. Autorzy są świadomi faktu, że coraz mniej osób traktuje miejsce swego zamieszkania poważnie, z należytym szacunkiem. W dzisiejszych czasach, pełni ono przede wszystkim funkcje noclegowe; jesteśmy zbyt zabiegani, aby dostrzec jego prawdziwy urok. Po lekturze „Magii domowej” sposób postrzegania domu ulega całkowitej zmianie, zaczyna się je doceniać i krok po kroku poznaje się tajemnice, które może ukrywać.

Książka napisana przez tę dwójkę mężczyzn, chociaż w głównej mierze przez Scotta Cunninghama, przenosi czytelnika w mistyczny i niezwykle fascynujący świat, który pokazuje mu zupełnie odmienny obraz miejsca, jakim jest dom. Przepiękna okładka oraz zamieszczone rysunki tworzą niesamowity klimat, który towarzyszy odbiorcy w trakcie całej lektury. Publikacja wydana przez wydawnictwo Illuminatio składa się z dziewiętnastu głównych rozdziałów. Każdy z nich został poświęcony innemu zagadnieniu, dlatego w „Magii domowej” znajdziemy informacje dotyczące poszczególnych pomieszczeń, ale również progów, ogrodów, zwierząt itp.

Pomiędzy stronami książki czytelnik znajdzie - przede wszystkim - informacje dotyczące dawnych zwyczajów i wierzeń ludzi żyjących w poszczególnych epokach, a zwłaszcza w starożytności czy średniowieczu. Oprócz tego, odbiorca będzie mógł zapoznać się z różnego rodzaju zaklęciami czy rytuałami, które można wykonywać pod własnym dachem. Jest ich jednak znacznie mniej niż opisów przesądów, dlatego nie należy się jedynie na nie nastawiać.

Każdy inaczej odbierze lekturę tej pozycji, dla jednej osoby poszczególne zagadnienia będą ciekawsze niż dla drugiego. Mi osobiście najbardziej do gustu przypadły rozdziały poświęcone zwierzętom oraz magii, którą można praktykować w łazience, w czasie kąpieli czy malowania. Niektóre zamieszczone przesądy i propozycje rytuałów związane z naszymi zwierzęcymi przyjaciółmi wydały mi się niezwykle interesujące, chociaż nie będę próbowała smarować masłem łap moich kotów - i musiałabym się liczyć z dożywotnią obrazą.

„Magia domowa” uzmysłowiła mi, jak duża jest przepaść między dawnym a obecnym postrzeganiem miejsca, jakim jest dom. Co prawda, nadal wiele osób wierzy w niektóre przesądy, a właściwie ma świadomość ich istnienia, jednak ta wiedza i, jakby nie patrzeć, część naszej historii zaczyna zanikać. Spora część opisywanych zwyczajów i praktyk magicznych nie zdołała wzbudzić mojego zainteresowania, przekonać mnie, ponieważ momentami wydawała mi się wręcz śmieszna. Jest to, przede wszystkim, związane ze zmianą w myśleniu, dlatego ich obecność niepotrzebnie przeciągała, w mojej opinii, lekturę, narażając odbiorcę na odczuwanie zmęczenia.

W napisanej przez S. Cunninghama i D. Harringtona potencjalny czytelnik znajdzie zebrane informacje na temat dawnych wierzeń, przesądów i różnego rodzaju aktywności magicznych związanych z domem. W czasie jej lektury będzie miał również możliwość zapoznać się z magicznymi właściwości poszczególnych roślin oraz zabiegami, które pomogą przyciągnąć pieniądze czy miłość do naszego domu, ale również zapewnią bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

„Magia domowa. Zaklęcia i rytuały dla...

Magia dla naszych przodków była istotnym elementem życia. Czczono duszki i bóstwa domowe, składano im ofiary w postaci ziół, owoców, roślin. Dbano o zabezpieczenie domostw nie tylko przed zagrożeniami fizycznymi ale przede wszystkim energetycznymi. Każda kultura miała swoje zwyczaje, rytuały, obrzędy ale cel był jeden: bezpieczeństwo i ochrona własnego otoczenia. Budowano w miejscach odpowiednio dobranych, zwracano uwagę na teren, ukształtowanie, historię, przygotowywano miejsce, w którym miał stanąć dom. Wszelkie czynności, zwyczaje miały przede wszystkim zapewnić domownikom spokój, bezpieczeństwo, szczęście i pomyślność.
W dzisiejszych czasach, niestety, nasze domy straciły magiczną otoczkę. Nie zwracamy uwagi na tę sferę życia. Traktujemy dawne zwyczaje jako zabobony, coś niewłaściwego a nawet grzesznego. Szukamy różnych sposobów poprawy naszego życia, sięgamy do modnego ostatnio feng shui, które zachowuje liczne zwyczaje i zasady aranżacji przestrzeni, by energia mogła nam sprzyjać ale warto też poszukać takich reguł w naszej kulturze. Taką możliwość daje nam książka „Magia Domowa” napisana przez dwóch ekspertów w tej dziedzinie: Scott’a Cunningham’a i David’a Harrington’a.
Scott Cunningham, który zmarł 28 marca 1993 roku, pozostawił po sobie bogatą wiedzę magiczną związaną z ziołami, kamieniami, żywiołami. David Harringhton jest folklorystą i studentem magii, który zbiera opowieści o dawnych zwyczajach, pasjonuje się archeologią Mezoameryki i zjawiskami paranormalnymi. Poprzez przedstawienie wielu rytuałów, wiedzy z całego świata napisali oni wyjątkowy poradnik magii codziennej, którą bez wielkich nakładów finansowych możemy zastosować dla własnych korzyści, stwarzając przyjazne otoczenie.
W przystępny sposób, ze sporą dawką humoru panowie przekonują, że stworzenie magicznego domu nie jest trudne i nie należy się jej bać. Magiczny dom to przede wszystkim magia życia, magia codziennych czynności, które dzięki wiedzy zawartej w książce mogą przeistoczyć się w niezwykły rytuał. Książka umożliwia spojrzenie na swoje otoczenie w nowy sposób. Wraz z kolejnymi rozdziałami przechodzimy z jednego pomieszczenia do drugiego. Dowiesz się jak stworzyć pełną magii łazienkę, kuchnię, ogród a nawet garaż, jak chronić dom, jak go oczyszczać, jaką ważną rolę spełnia kominek, okna, poszczególne meble naszego mieszkania, jak je dobierać i co zrobić by energia domu Ci sprzyjała i przyciągała pozytywne wibracje, jakie zasady zastosować przy przeprowadzce, co zrobić by nowe miejsce było dla nas przyjazne. Te i wiele innych informacji znajdziesz w książce „Magia Domowa”.

Każdy z nas dba o swój dom, mieszkanie, pokoik najlepiej jak potrafi. Sprząta w nim, przyozdabia, tworzy ciepły, domowy klimat. Nie każdy natomiast wie, że o swoje cztery kąty można zadbać również magicznie, by przywołać szczęście, miłość, harmonię, bezpieczeństwo a nawet zdrowie.
Magia domowa jest znana od tysięcy lat a rytuały nie zmieniły się od tamtego czasu, jedynie unowocześniły się narzędzia do ich przeprowadzania.

Scott Cunningham i David Harrington to wybitni specjaliści od magii i folkloru. Od wielu lat pomagają ludziom urządzić magiczne domy, służąc radami i odpowiednimi rytuałami.

"Na szczęście stworzenie magicznego domu wzorowanego na starożytnych magicznych rytuałach wcale nie jest trudne. Nie musisz przeprowadzać się do chatki w lesie lub do wilgotnego zamku na szczycie góry. Twój własny dom wystarczy i nieważne czy jest to ciasna kawalerka, czy długi trzyczęściowy dom na kółkach. Tak naprawdę magiczny dom to ten, w którym wszystko zharmonizowane jest z rytmem i energią natury."

"Magia domowa" traktuje o codziennej magii, której zadaniem jest polepszenie życia naszego i wszystkich domowników.
Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie aby wykonać proste rytuały i zaklęcia przedstawione w książce. Większość potrzebnych przedmiotów znajduję się w każdym domu, więc zostaje już tylko chęć i dobra wola. Bez żadnego problemu będziecie mogli zaczarować, odczarować wszystkie pomieszczenia waszego domostwa- od drzwi wejściowych poprzez salon, kuchnię, sypialnię po strych i garaż a nawet przydomowy ogródek. Z poradnika dowiecie się:

- żeby odpędzić zło, wystarczy zawiesić w oknie kępkę zielonej trawy, a na parapecie ułożyć małe, białe kamyki
- lustro jest symbolem pieniędzy i aby je przyciągnąć do swojego domu, lustro powieś przy stole w jadalni lub kuchni
- żeby nie przenieść pecha ze starego domu do nowego, wystarczy nie zabierać ze sobą starej miotły
- jak przeprowadzić rytuały z pomocą świec w odpowiednich kolorach
- jak magicznie chronić naszych milusińskich i domowe rośliny
- jak zrobić domowy ołtarz
- znaczenie domowego ogniska, paleniska...

Autorzy postarali się napisać ten poradnik takim językiem by był zrozumiały dla każdego. Rytuały są wyjaśnione bardzo obrazowo, znajdziesz też listę potrzebnych przedmiotów, formułki do wypowiedzenia. Co mi się najbardziej spodobało w tym poradniku? Scott Cunningham i David Harrington nie wymuszali na czytelniku swojej woli ale to nam zostawili podjęcie decyzji jakie i czy wykorzystamy polecane obrzędy.

"Jeżeli podczas czytania tej książki coś ci się spodoba- wypróbuj to."

Nasz dom może stać się magicznym miejscem, wystarczy tylko ją dostrzec, stosować, celebrować. Kilka prostych rytuałów może przynieść oczekiwany spokój, harmonię, szczęście.

Książkę polecam zainteresowanym magią oraz tym, którzy wierzą w przesądy, złe duchy i chcących stosować magiczne rytuały by zabezpieczyć przed nimi siebie i swój dom.

Cytaty z książki:

1. "Zbierz trochę pierwszego śniegu, po czym stop go i dodaj do kąpieli. Rytuał ten zapewni ci zdrowie przez cały rok."
2. "Samochód jest przedmiotem, z którym wiąże się mnóstwo przesądów. Mysie samochodu zawsze sprowadza deszcz- sporo razy zostało to "udowodnione."
3. "Dom powinien być dla nas schronieniem, dawać nam ciepło i bezpieczeństwo."

• Ezoteryka
  • NP Magia
  • Chcę przeczytać (inne)
  • Czarostwo

Dodaj cytat z książki Magia domowa