Wielka księga aniołów. Imiona, historie i rytuały

Tłumaczenie: Monika Dziedzic
Wydawnictwo: Kos
Das große Buch der Engel
83-89375-04-4
Omnikoron

Książka przedstawia historię rozwoju relacji pomiędzy aniołami a ludźmi, opisuje anioły z innych kręgów kulturowych, ich działanie i właściwości. Znajdziesz w niej wprowadzenie w różne teorie i nauki związane z bracią anielską, a także leksykon ponad 1400 imion aniołów wraz z opisem ich znaczenia i przyporządkowaniem do odpowiednich grup i chórów anielskich.

Ewa | 2016-02-08
Przeczytana: październik 2015

Przybliża tematykę Aniołów, pod warunkiem, że ma się jako takie pojęcie i wie co zrobić z zawartą w książce wiedzą. Sporo informacji.

Książka dla laików na dobry początek.

czarownicujaca | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Jeśli ktoś nadaje swojej książce tytuł "Wielka księga czegoś-tam" mógłby się przyłożyć do jej napisania.
Autorka ewidentnie przeczytała sporo tekstów źródłowych, ale albo ich nie zrozumiała, albo już te źródła były oparte na innych, kiepskich źródłach. Opisy są mętne, zdawkowe - odniosłam wrażenie, że momentami Ruland sama nie rozumie, o czym pisze, a jedynie studenckim sposobem przepisuje zdania ze swojej bibliografii.
Wszystkiego jest w tej książce po trochu, czyli niczego tak naprawdę nie ma. Podejście Autorki cechuje myślenie magiczne o aniołach, ale nawet rytuały kabalistyczne i magiczne nie są opisane na tyle dobrze, by zainteresować czytelnika.
Ogólnie nie polecam, zwłaszcza, że polskie wydanie ma sporo literówek i błędów, z których nie wszystkie znalazły się w erracie dołączonej do książki.