Na rogu świata i nieskończoności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
7 (34 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-207-1698-5
Franciszek, Fiszer, na rogu świata
Camillos

Na rogu świata i nieskończoności może zamieszkiwać tylko legenda. Legenda, na którą składają się wspomnienia, anegdoty, stare fotografie i rysunki, przybliżające niezwykłą postać Franciszka Fiszera. Wielki Franc, jak o nim mówiono, to jedna z barwniejszych osobowości cyganerii artystyczno-literackiej Warszawy końca XiX i pierwszych dziesięcioleci XX wieku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://merlin.pl/Na-rogu-swiata-i-nieskonczonosci-...»

Książka ukazuje postać znanego bywalca warszawskich lokali z początku XX wieku- Franciszka Fiszera.
Sam bohater to bardzo barwna osoba. Odznaczał się nieprzeciętnym humorem, erudycją. Był znakomitym gawędziarzem, smakoszem.
Po roztrwonieniu dość sporego majątku, zamieszkiwał u znajomych, gdzie czas wypełniało mu czytanie książek, filozofowanie i opowiadanie barwnych historii.
Obracał się wśród środowisk literacko- artystycznych.

Warto przeczytać!

Olaf | 2011-10-03
Przeczytana: 03 października 2011

Po przeczytaniu, każdy jak jeden mąż, absolutnie, będzie wstanie dać odpowiedz na pytanie, czy chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutu dobrego i złego lub cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni.

kinzetka | 2018-03-11
Przeczytana: 27 marca 2018