Księga Sandry

Cykl: Krąg Magii (tom 1)
Wydawnictwo: Initium
Sandry's Book, Circle of Magic, Book one
Nana

Obdarzona darem wplatania światła w jedwabne nici − Sandry przybywa do wspólnoty Wietrznego Kręgu. Tu spotyka Briara – byłego złodzieja, którego magiczna moc związana jest ze światem roślin; odrzuconą przez swoich rodaków Daję – szczególnie uzdolnioną w zakresie obróbki metali, oraz Tris, której tajemnicze więzi z pogodą przerażają wszystkich, łącznie z nią samą. Gdy pod czujnym okiem magów...

Gdy pod czujnym okiem magów czwórka wyrzutków uczy się, w jaki sposób korzystać ze swoich zdolności, walczyć o przetrwanie oraz jak ufać sobie nawzajem, niespodziewanie na ich nowy dom spada kataklizm. Czy Sandry uda się spleść razem cztery moce i ocalić siebie, swoich przyjaciół i jedyne, jak dotąd, miejsce, w którym każde z nich odnalazło zrozumienie i akceptację?

źródło opisu: www.initium.pl

źródło okładki: www.initium.pl

zabielka | 2016-01-18
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Książka leżała u mnie na półce dość długo i nabierała mocy. :)
I Faktycznie jej nabrała, bałam się że będę rozczarowana, że będzie wiało nudą, że znowu nie będę mogła się przekonać do tego typu książek. A tutaj takie zaskoczenie. Choć sama nie wiem dla czego książka na prawdę mi się podobała.
Opowiada o magicznych dzieciach. Opowiada w bardzo fajny sposób. Podobała mi się i na 100% sięgnę po kolejne części. :)
Działo się w niej nie mało, zaprzyjaźniłam się z grupką lekko zwariowanych dzieciaków i chętnie do nich powrócę. :)
Polecam i pozdrawiam :)

Lenalee | 2011-03-19
Przeczytana: 18 marca 2011

Książka „Krąg Magii. Księga Sandry” opowiada historię czwórki nastolatków, którzy pod wpływem pewnych wydarzeń spotykają się w Świątyni Wietrznego Kręgu, w miejscu, w którym mogą poczuć spokój i bezpieczeństwo. Każdy z bohaterów ma swoją własną, indywidualną magiczną moc, nad którą musi nauczyć się panować. Zdolnością Sandry jest wplatanie światła w jedwabne nici, Briar – były złodziej – ma moc powiązaną ze światem roślin, zdolnością Daji jest obróbka metali, natomiast potężna i niebezpieczna moc Tris wiąże się z pogodą. W Wietrznym Kręgu uczą się oni panowania nad swoimi zdolnościami, ale również ufności wobec siebie nawzajem. Czy sprostają temu zadaniu? Czy będą w stanie obdarzyć się zaufaniem i pogodzić się z przeszłością, gdzie los wcale ich nie oszczędzał?

Odnośnie tej lektury nasuwa mi się tylko jedno określenie: łagodność. Dawno nie czytałam książki, podczas której odczuwałabym tak niezwykły spokój, jak w czasie czytania „Księgi Sandry”. Tej strony jest także pewien minus,...

Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Historia na swój sposób całkiem ciekawa, może nie jest strasznie wciągając, ale mimo wszystko bardzo mi się podobało. Choć trochę mnie ta autorka zawiodła, bo czytam jej inną serie, która jest po prostu cudowna, więc liczyłam na coś lepszego. Jednak sens obu serii jest taki sam. Przyjaźń jest ponad podziałami i klasmi społecznymi, bo nie ważne skąd kto pochodzi, jak jest jego przeszłość, ważne, że jest Ci przyjacielem i akceptuje Cię takim jakim jesteś., a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

kasandra_85 | 2011-03-30
Przeczytana: marzec 2011

książek: 1903
foolosophy | 2011-03-21
Przeczytana: 19 marca 2011

Lubię ciszę, naturalność, spokój. Z "Księgi Sandry" bije taki lekki błogostan spokoju i wyciszenia. To pierwsze takie fantasy z jakimi się spotkałam, gdzie moc na razie nie jest najważniejsza, zaś budowanie więzi i bliskości tak.

Książka opowiada historię czwórki dzieciaków, którzy w wyniku dziwnych zjawisk spotykają się w jednym miejscu - Świątyni Wietrznego Kręgu. Ich sprowadzeniu towarzyszą różne jak dotąd niewyjaśnione zjawiska, o których sami bohaterowie nie zdają sobie sprawy. Ich moce, z początku błahe nabiorą innego znaczenia. Jednakże z czasem kontrolowania mocy czwórka dzieci musi nauczyć się wzajemnego zaufania i poczuć bezpieczeństwo w Dyscyplinie. Każde z nich przeszło długą drogę i szuka miejsca, gdzie w końcu poczuje się lepiej.

Sandry, o której wbrew pozorom nie jest ta powieść, ponieważ akcja toczy się wokół różnych osób, to pierwsza osoba, o której mocy wspomina się w powieści. To szlachetnego urodzenia dziewczynka o mocy wplatania światła w jedwabne sieci....

Elfik Book | 2014-07-23

Trzy dziewczyny i jeden chłopak. Są z całkiem innych zakątków świata, należą do innych stanów, maja inne zwyczaje i inne problemy. Łączą ich tylko dwie rzeczy: dziwne zjawiska, które zawsze dzieją się przy nich i człowiek, którego spotykają w najgorszych chwilach swojego życia. Właśnie ten człowiek sprowadza ich do Wietrznego Kręgu - uniwersytetu i bezpiecznego miejsca dla takich ludzi jak oni. Ich dziwne zwyczaje i niezbyt grzeczne zachowania sprawiają, że zostają przeniesieni ze swoich dormitoriów do domku zwanego Dyscypliną. Tam po raz pierwszy się spotykają i raczej nie mają dobrego zdania o sobie. Jak Kupiec może się dogadać z Handlarzem, gdy nienawidzą się od wieków? Jak arystokratka może zaufać złodziejowi? Niektóre rzeczy potrafią naprawdę zdziwić.

Książkę kupiłam całkiem niedawno na koloniach. Kojarzyłam tytuł i raczej pochlebne opinie o niej. Postanowiłam sama się przekonać, czy warto im ufać. Teraz ma już własne zdanie, które raczej mnie zdziwiło. Książka na pewno nie...

Violy | 2011-03-22
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 marca 2011

Jakie książki lubię? Spokojne, bijące nadzieją, takie, z których stron bije siła większa od tej, która jest w nas. Taką właśnie lekturą jest najnowsza powieść Tamory Pierce pt. "Księga Sandry", która ukazuje jak zwykła opowieść może stać się wyjątkowa.

Głównymi bohaterami książki jest czwórka zupełnie od siebie odmiennych osób. Sandry, która należy do arystokracji, a zarazem jest otwarta i nikim nie gardzi. Briar, złodziejaszek, który docenia piękno przyrody. Daja, córka kupców, która mimo wszystkich tradycji uwielbia metal. Trish, handlarka, która ma władzę nad wodą. Cała czwórka trafia do Wietrznego Kręgu, świątyni, w której mają nauczyć się posługiwać swoją, z pozoru nic nie znaczącą, mocą. Każde z nich przeżyło tragedie życiową. Każde się różni od drugiego. Każde marzy o osobie, której może zaufać.

Pierwsze co zachwyciło mnie w utworze to świat, który udało się wykreować autorce. Wspaniałe, barwne postaci o różnych charakterach. Wbrew tytułowi książka pisana jest przez...

Azusa | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: kwiecień 2013

Przyznam, że zaskoczyła mnie treść tej książki. Dlaczego? Otóż na tytuł ten trafiłam zupełnym przypadkiem. Czytając "Niewidzialny Pierścień" Anne Bishop na końcu tomu trafiłam na małą wklejkę - cienką, kilkunastu stronicową książeczkę. Tą wklejką była właśnie "Księga Sandry". Przeczytałam ją z zainteresowaniem i postanowiłam wypożyczyć całość z biblioteki. Nauczona doświadczeniem nabytym przy lekturze 1 tomu Czarnych Kamieni Anne Bishop właśnie, byłam absolutnie przekonana, że "Księga.." okaże się być fantasy dla dorosłych... Jednakże treść, mimo że skierowana raczej do młodzieży, nie rozczarowała mnie. Historia 4 nastoletnich hmm.. magów z różną acz niewesołą przeszłością, uczących się żyć ze swoim darem, a także poznających smak prawdziwej przyjaźni jest pełna ciepła i uroku. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy. Polecam :)

enga | 2011-03-28
Przeczytana: 24 marca 2011

"Księga Sandry" pozwoliła mi wrócić myślami do okresu, kiedy myślałam podobnie, do bohaterów tej książki, widziałam świat i życie w perspektwie podobnej do ich perspektywy. Do czasów dzieciństwa.

W ukryciu, na morzu, w sądzie oraz w szkole z internatem - tam właśnie mag Niklaren znajduje czwórkę dzieci - Sandry, Tris, Daję oraz Briara. Każde z nich straciło rodziców, w wyniku czego stracili akceptację społeczną i każde jest w poważnych tarapatach, które mogą się skończyć źle, wszyscy dostają od maga ciekawą propozycję. Mają trafić do wspólnoty Wietrznego Kręgu.

Po krótkim pobycie we wspólnych dormitoriach czwórka bohaterów trafia do Dyscypliny, odosobnionego miejsca, gdzie mieszkają tylko oni oraz ich dwie opiekunki. Tutaj spotykają pierwszy raz swoich współlokatorów, pojawiąją się pierwsze sympatie i animozje. Bo przecież są tak różni pod każdym względem - charakteru, pochodzenia, doświadczeń, sfery społecznej. Pierwsze dni są raczej ciężkie, docinki, typowe stereotypy...

Liliowa | 2011-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2011, Do recenzji
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

"Księga Sandry" to pierwsza część tetralogii z gatunku fantasy autorstwa amerykańskiej pisarki, Tamory Pierce. Opowiada ona historię czwórki nastolatków - Sandrilene fa Toren, Daji Kisubo, Trisany Chandler oraz Briara Mossa - którzy wspólnie przybywają do Świątyni Wietrznego Kręgu. Mają tu, pod czujnym okiem wielkiego maga Niko, nauczyć się kontroli nad swoimi magicznymi zdolnościami. Sandry, arystokratka z bogatego domu, jest obdarzona darem wplatania światła w jedwabne nici; Daja, odrzucona przez swoich rodaków, jest szczególnie uzdolniona w obróbce metali; Tris posiada władzę nad pogodą; Briar, były złodziej, fascynuje się roślinami i z nimi właśnie wiążą się jego zdolności. Dzieci uczą się korzystać ze swoich mocy, ale również poznają smak przyjaźni, zemsty oraz uczą się wzajemnego szacunku.

Mimo, iż "Księga Sandry" ukazała się w Stanach Zjednoczonych już w 1997 roku, to w Polsce została wydana dopiero teraz. Zastanawia mnie właśnie ten fakt - dlaczego któreś z wydawnictw nie...