Magia złota

Tamora Pierce Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kroniki Tortallu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Bloodhound
fantastyka, fantasy, science fiction
Jacek Drewnowski
gildia fantasy złoto magia

świetna <3

Kompletnie zakochałam się w tej serii. Jest jedną z moich ulubionych. Wartka akcja, poszukiwania fałszerzy monet.
Z niecierpliwością będę czekać na ostatni, trzeci tom :)

Pierwszy tom trylogii "Kronik Tortallu" spodobał mi się na tyle, że z miłą chęcią sięgnęłam po kontynuację.

Od wydarzeń z "Klątwi opali" minęło półtora roku i Becca stała się pełnoprawnym psem. Ponownie bardzo zżyłam się z bohaterką i innymi postaciami z książki, również tymi nowymi. Widać, że Tamora Pierce była bardzo dokładna, gdy tworzyła wszystkich uczestników wydarzeń...

Rewelacyjna i wciągająca książka o dalszych przygodach Rebeccy Cooper. Bardzo ciekawa książka o interesującym wątku postacie sprawiają wrażenie tak realistycznych, że chcesz jednego szturchnąć i pomóc w dochodzeniu! ( Przynajmniej ja miałam takie wrażenie :) ) Polecam fanom fantasy i lekkiej przygody.

„Magia złota” przypadła mi do gustu. Akcja powieści wciąga i ciekawi. Chciałam jak najprędzej dowiedzieć się, kto dowodzi rzeczoną szajką fałszerzy pieniędzy. Do tego świat przedstawiony wzbogaciła nowa sceneria miasta portowego. W książce czuć było atmosferę nadmorskich oberży. Zdecydowanie zmiana otoczenia przydała się to również Rebecce, która zaprezentowana w nowych...

Niezwykle ciekawa i intrygująca historia. Z tego co czytałam autorka obawiała się, że fuszerstwo pieniędzy może nie być zbyt ciekawe, ale moim zdaniem nie miała się czym martwić, bo stworzyła z tego niezwykle ciekawą i wciągającą opowieść.
Polecam i czekam na następną część o odważnej i lekko lekkomyślniej Rebecce Cooper :)

Jedna z moich ulubionych książek. Jak dla mnie lepsza niż pierwsza

Powielanie schematów w większości nie wychodzi na dobre, a już na pewno nie w dwóch książkach będących kolejnymi tomami jednej serii.
Becca ZNÓW wpada na trop większej afery.
ZNÓW posiada wielce przydatnego pupila.
Błyskotliwa Cooper ZNÓW pokazuje, że nie na darmo zwą ją Terierem!
ZNÓW szybko i bezbłędnie łączy wątki.
Dodatkowo: trochę mordobicia, przystojniak wielce...

Bardzo dobra kontynuacja też polecam każdemu :)

Złoto od zawsze było tematem sporów. Ludzie pragnęli bogactwa, a złoto właśnie to im dawało. Becca - już jako pełnoprawny gwardzista Gwardii Starościńskiej wyrusza na specjalną misję - jedzie do portu Caynn, skąd wypływają fałszywe monety i musi odnaleść fałszerzy.

To już druga część trylogii o Rebecce Cooper - niezwykłej gwardzistce z Corus. Jest to powieść fantastyczna,...

Dyskusje

• Fantastyka