Literatura odrodzenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Literatury Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-12836-4
renesans, odrodzenie

Podstawowy podręcznik adresowany do studentów kierunków humanistycznych szkół wyższych. Odrębne opracowanie epoki z układem krzyżowym materiału, co oznacza, że w rozdziałach poświęconych poszczególnym dziedzinom i odmianom genologicznym znalazły się portrety najwybitniejszych pisarzy Odrodzenia - Mikołaja Reja, Andrzeja Frycza Modrzewskiego czy Szymona Szymonowica. Największy z nich,Jan Kochanowski, otrzymał osobny rozdział. W indeksie osobowym podano daty urodzenia i śmierci osób nie mających oddzielnych biogramów.

Wiele miejsca autor poświęcił także omówieniu roli przekładów i problemom retoryki.

W obecnym wydaniu tekst został zredagowany na nowo, bez naruszenia poglądów i stylu autora. Wskazówki bibliograficzne zostały wzbogacone informacjami o nowych opracowaniach i edycjach.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/