Dwudziestolecie międzywojenne

Seria: Wielka Historia Literatury Polskiej
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Witold Lisek

Tom zamykający cykl syntez akademickich Wielkiej Historii Literatury Polskiej, którego publikację rozpoczęło Wydawnictwo w 1995 roku. Książka omawia całokształt życia literackiego międzywojennej Polski: podstawowe rodzaje literackie (poezję, prozę, dramat), bogate w tym czasie programy literackie oraz twórczość krytyczną. Pracę wzbogacają załączone na końcu biogramy najwybitniejszych twórców dwudziestolecia, bibliografia, indeksy, liczne ilustracje czarno-białe w tekście.

źródło opisu: http://styczna.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne-p-...(?)

źródło okładki: http://styczna.pl/dwudziestolecie-miedzywojenne-p-...»

savon | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Tak naprawdę to raczej zbiór tytułów XX-lecia niż synteza tego okresu. Ale czyta się całkiem przyjemnie.

Delur | 2014-01-05

Bardzo polecam, jeden z najciekawszych podręczników do historii literatury. Wypożyczyłem żeby przeczytać dwa rozdziały w liceum a przeczytałem całość, wciąga lepiej niż kryminały, Kwiatkowski potrafi zainteresować.

Pani Akne | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

W porównaniu ze świetnością podręcznika do Romantyzmu, czy Młodej Polski, toż to jest NIC, ot cot.

Edit: Po lekturze podręcznika Święcha o II wojnie światowej podwyższam ocenę.

Gabrielle | 2013-05-16

Chociaż grubość książki wskazywałaby na dużą ilość znajdujących się w niej informacji, bardzo trudno jest je w niej znaleźć. Na pewno nie jest to książka, którą można by czytać dla przyjemności.

Magda | 2011-05-16

Dość dobrze opracowana synteza zjawisk literackich w dwudziestoleciu międzywojennym.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Oj, jak bardzo ta książka przydała mi się podczas egzaminu tydzień temu! Polecam wszystkim, których intersuje temat Polski w czasach dwudziestolecia międzywojennego. :)

Ensui-Szyszka | 2013-03-03
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Wymęczyłam całość, w ramach powtórki przed drugim egzaminem z literatury XX-lecia. Podręcznik jak podręcznik... dobrze, że najważniejsze rzeczy są w jednym miejscu.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-23

Moja ulubiona epoka literacka. Niby krótka, a obfituje w mnogość wspaniałych dzieł, także w lit. światowej.

| 2011-11-15
Na półkach: Przeczytane, Polska

dobra jako punkt wyjścia albo synteza, zależy kto, czego potrzebuje.

sPinacz | 2011-07-06
Przeczytana: maj 2011

Poezja była masakryczna :)