Myślenie pytaniami. Zmień swoje pytania a zmienisz siebie

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Wydawnictwo: StudioEMKA
Change your questions, change your life
psychologia
Asia

Dowiedz się, w jaki sposób odpowiednie pytania mogą przeobrazić twoje życie Wszyscy codziennie zadajemy sobie pytania ? od ?W co mam się ubrać?? do ?Co powinnam zrobić ze swoim życiem??. Marilee Adams dowodzi, że rodzaj zadawanych pytań może mieć przemożny wpływ na szacunek do samego siebie, stosunki z ludźmi oraz karierę. Wprowadza pojęcie ?Myślenie Pytaniami? (QuestionThinking, QT), łatwy do stosowania system służący do zmieniania sposobu myślenia, działania oraz osiąganych wyników.
Marilee uświadamia nam, jak za pomocą pytań możemy kontrolować swoje myśli. Bo oto możemy świadomie wpływać na przyszłość, obmyślając takie pytania, które najskuteczniej doprowadzą do celu. Na tym właśnie zasadza się znakomity coaching. Podobnie działają wielcy przywódcy, którzy otwierają przed nami wizje przyszłości.
Książka doskonali umiejętność słuchania bez wydawania sądów oraz umiejętność dziękowania za sugestie. Marilee Adams nazwałaby to słuchaniem uczącego się. Są to umiejętności bezcenne dla wszystkich coachów, liderów i menedżerów.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=295

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=295

GosiaM | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Ciekawa, nawet bardzo. Opowieść o Benie, dzięki której możemy zrozumieć na czym polega samo "Myślenie pytaniami". Na końcu książki znajdziemy poręczny zestaw ćwiczeń dla każdego. Warto zmienić swoje życie, a przynajmniej spojrzeć na nie inaczej za pomocą zadawania odpowiednich pytań.
Polecam! :)

kingi | 2014-01-24

Rewelacja. Wracajcie często do tej książki, stosujcie się do wskazówek, a Wasze życie naprawdę okaże się lepsze. Brzmi to, jak tania reklama, ale w rzeczywistości tak jest. Książka pięknie obrazuje, jakie założenie przyjmujemy wchodząc w relacje z innymi. A raczej, jak błędne te założenia są. Nigdy nie przewidzimy czyichś myśli, a jedyne, co możemy zrobić, to panować nad własnymi(i zdziwi nas to, do jakich zmian może to doprowadzić) - i właśnie ta książka nauczy nas, jak to robić. Polecam, czytajcie przynajmniej 2 razy w roku! :)

Marzenia | 2013-11-17
Przeczytana: 11 października 2012

Pokazuje jak można patrzeć na sprawy, konflikty czy trudności w naszym życiu z różnych perspektyw. Oczywiście pomagają w tym trafnie postawione pytania. Książkę "przeleciałam" szybko bez większych poruszeń. Jednak do zestawu, o ile dobrze pamiętam, siedmiu zasadniczych pytań, powracam.

KarolinaEm | 2015-03-04

Jest przydatna mi jako coachowi, natomiast na taki temat jak myślenie pytaniami jest za długa. Można to samo napisac na 30 stronach.

Irris | 2014-05-08

Jedna z najbardziej wzbogacających książek, na które natrafiłam. Choć początek może drażnić amerykańskim, poradnikowym stylem "jestem panaceum", to za nim kryje się wspaniała opowieść, wielorakie perspektywy i rozwiązania, których siła jest w prostocie i łatwości zastosowania. Polecam wszystkim, którzy pracują z innymi ludźmi (niezależnie od zawodu, doświadczenia i szczebelka w hierarchii).

Bartek | 2016-07-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Czy pytania są tylko po to, żeby się czegoś dowiedzieć? Czy klasyczne "a kto panu tak to spier*olił?" jest wyrazem zainteresowani imieniem i nazwiskiem konkurencyjne fachowca?

Jeśli myślisz, że zadajesz tylko niewinne pytania albo jesteś ciekaw jak można różnie wpływać na pytanego odpowiednio dobranym pytaniem to przeczytaj.

Książka w formie beletrystyki.

Marco | 2011-09-25
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

W życiu każdy z nas miał wiele wątpliwości,a wraz z nimi mnóstwo pytań. Autorka dowodzi, że to pytania determinują nasze działanie, w każdej płaszczyźnie życia codziennego. Wyłącznie od nas zależy to jakiego typu będziemy je zadawać. Dzięki dużej liczbie przykładów (oraz ćwiczeń) pozwala czytelnikowi zrozumieć nie tylko swoje blędy, ale również skorygować je. Efektem ma być lepsza jakość naszego życia. Polecam

Fragile | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Biznes

Nieznośnie pretensjonalna, najgorsza amerykańska maniera odkrywania prawdy objawionej w bardzo niestrawnej formie przypowieści jedynego wiedzącego. Książka zawiera wszystkie wady amerykańskiego poradnika - od traktowania czytelnika jak idioty po przemądrzałe besserwisserstwo - i głębię przemyśleń na miarę wysychającej kałuży

musia | 2016-07-12
Na półkach: Zawodowy, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

W prosty sposób opisuje sposób zmiany perspektywy postrzegania sytuacji. Pomocne narzędzie w pracy nad sobą.

ObserwatorX | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016