12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy

Wydawnictwo: StudioEMKA
poradniki
Mariusz

Przewodnik pozwalający osiągać wyniki dzięki skupieniu, zaangażowaniu i odpowiedzialności Dwunastotygodniowy rok to system, który narodził się w świecie sportu. Był używany przez najlepszych zawodników, a z czasem został zaadaptowany przez Briana P. Morana i Michaela Lenningtona tak, by można go było używać w codziennym życiu i działalności zawodowej. To nie jest książka teoretyzująca....

To nie jest książka teoretyzująca. 12-tygodniowy rok został sprawdzony przez tysiące klientów i setki przedsiębiorstw, a oprócz tego bazuje na wieloletnim doświadczeniu autorów. Tym, co odróżnia wspaniałych specjalistów i organizacje od licznego grona przeciętniaków, jest umiejętność skutecznego wykorzystywania posiadanej wiedzy. Większość z nas wie, że powinna podjąć takie czy inne działania, ale pomiędzy wiedzą teoretyczną, a tym, co faktycznie jesteśmy gotowi zrobić, istnieje spory rozdźwięk. To właśnie sprawia, że większość ludzi i firm nie jest w stanie w pełni wykorzystać posiadanego potencjału.

12-tygodniowy rok prezentuje sprawdzone sposoby postępowania i zasady skutecznego działania w kontekście dwunastotygodniowych cykli realizacji planów. Z książki dowiesz się, jak wypracować klarowny obraz tego, co naprawdę się liczy i jak wywołać w sobie potrzebę pilnego podjęcia działań. Dzięki niej zrozumiesz, co musisz zrobić, by:
- odzyskać kontrolę nad sobą,
- zwiększyć własne przychody,
- osiągnąć równowagę między różnymi Twoimi priorytetami,
- obniżyć poziom odczuwanego stresu,
- osiągnąć swoje cele w rekordowo krótkim czasie.

12-tygodniowy rok to poradnik przygotowany z myślą o pojedynczych osobach oraz całych organizacjach – to tekst dla każdego, kto marzy o tym, by w ciągu dwunastu tygodni przebić roczne dokonania większości ludzi.

źródło opisu: www.studioemka.com.pl

źródło okładki: www.studioemka.com.pl

Tomasz | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Najkrótsze słowo, jakie mi przychodzi na myśl o tej pozycji to.. ok:)

Książka ma dość wysoką ocenę i szybko się nakręciłem, czytając jeszcze, że w lekturze zostały wykorzystane techniki ze świata sportu w kontekście biznesowym. I tu niestety oprócz tytułowych 12 tygodni, które sportowcy wykorzystują w cyklach przygotowawczych w zasadzie nie ma ani jednego nawiązania, więc czuję się nieco... hm oszukany:)

W sumie do książki nie podszedłem jak do podręczniki organizacji czasu pracy a takim ona się okazała. Sama filozofia dla mnie bardzo ciekawa i sam poprzekładałem ją na obszar biznesowy, ale nie z pomocą autorów niestety. Zabrakło mi również wyników i źródeł badań.

Na koniec autorzy polecają jako uzupełnienie ich książki "Pstryk" braci Heath. Moim zdaniem jest dokładnie na odwrót - Pstryk można uzupełnić "12 tygodniowym rokiem".

Yasmine | 2018-09-19
Przeczytana: 06 października 2018