DRIVE. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Wydawnictwo: StudioEMKA
Drive. The Surprising Truth About What Motivates Us
978-83-60652-93-0
motywacja, psychologia, poradnik
poradniki
Mariusz

Drive to wyjątkowa książka, która zapładnia myślenie oraz powoduje skuteczne działanie. Pink wysuwa mocne argumenty, aby ponownie przemyśleć motywacje i dostarcza narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia zmian we własnym życiu.

źródło opisu: www.studioemka.com.pl

źródło okładki: www.studioemka.com.pl

Krzysiek | 2018-09-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2018

Zastanawia mnie jedno, dlaczego takich książek nie ma jako obowiązkowych pozycji w szkołach? Ja na pewno żałuję, że dopiero teraz po nią sięgnąłem. Dobrze napisana, merytoryczna i ciekawa.
Polecam przeczytać każdemu, otwiera oczy na temat motywacji.

pkicman | 2013-11-30
Przeczytana: 28 listopada 2013

Jeśli szukasz książki wypełnionej tanią "motywacją", która naładuje Cię pozytywną energią i natychmiast zagna do pracy, to nie jest to pozycja dla Ciebie. Ta pozycja jest bardzo uporządkowana i metodyczna. W klarowny sposób podaje świeże spojrzenie na to jak motywować siebie i innych. Autor prezentuje wady i zalety przestarzałych sposobów motywowania poprzez kary i nagrody, a następnie kontrastuje je z Motywacją 3.0 - proponowanym przez niego nowoczesnym podejściem do zagadnienia, które opiera się na wewnętrznej sile każdego człowieka.

Książka kończy się sporym zestawem praktycznych porad i ćwiczeń, które pomagają w przetestowaniu i zastosowaniu proponowanych metod w życiu osobistym, rodzinnym jak i w pracy.

Z_błyskiem_w_oku | 2018-08-01
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, Biznes

Książka przytaczająca ciekawe badania psychologiczne, o tym kiedy kij i marchewka działa a kiedy wprost przeciwnie. Teoria Pinka opiera się o autonomię, mistrzostwo i cel w pracy. Uwzględnia też kilka praktycznych narzędzi do zastosowania w pracy albo szkole. Bardzo polecam.

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Nowe-stare(ale przez lata pomijane) spojrzenie na motywacje. Dlaczego kij i marchewka w większości przypadków juz sie nie sprawdza. Dlaczego obiecanie nagrody finansowej moze tak naprawde demotywowac. Pink prezentuje nowe metody oparte na wewnetrznych bodzcach, ktore sa zrodlem niewyczerpalnej motywacji. Kupe ciekawych przykladow i dobrze napisana ksiazka. Zasluzone 8. Mozna posluchac tez jego mowy w TED zeby miec abstrakt z zawartosci ksiazki

Aarionne | 2017-05-28
Przeczytana: 15 maja 2017

Autor wysuwa ciekawą tezę, że wewnętrzna motywacja jest co najmniej tak samo silnym popędem jak potrzeba jedzenia czy popęd seksualny. Zachęca też, aby wykorzystywać to w budowaniu relacji z pracownikami.

Temat interesujący, ale sama książka nieco przegadana...

Jakub | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Krótka, do rzeczy. Zastanawiacie się czasem, dlaczego opensource'owa encyklopedia non-profit, Wikipedia, pobiła na głowę wszelkie inne internetowe encyklopedie tworzone przez opłacanych profesjonalistów? Dlaczego "wikipedianie" (jak ich określa Pink) spędzają długie godziny na formowaniu wpisów, pomimo że za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia, postępując tym samym wbrew podstawowej teorii ekonomicznej? Autor udziela odpowiedzi na to, i nie tylko, pytanie.

Polecam ogólnie - treściwa, czasu nie zmarnowałem. Zawiera odnośniki do literatury uzupełniającej większość omawianych pojęć gdyby kogoś zainteresował jakiś wybrany z omawianych aspektów.

Łukasz Czechowski | 2016-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Ciekawa książka, może nie aż tak odkrywcza, jak chwali się na okładce, bo podświadomie każdy powinien czuć to, co autor próbuje nam przedstawić. Ale oczywiście zawsze lepiej potwierdzić swoje przeczucia fachową wiedzą, a takiej nie brakuje. Ogromna liczba przytoczonych badań zaprezentowanych w jasny sposób, to duży plus tej książki.

smalaca | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Naprawdę warta przeczytania książka. Pomaga spojrzeć w nowy sposób na kwestię motywacji i ponadto otwiera oczy na wiele rzeczy, które są dla nas naturalne.

Marjory | 2014-02-01
Przeczytana: 2014 rok

Świetna książka, choć nie jest pozbawiona wad. ;)

To kolejna pozycja, która potwierdza, że to co się wydaje powszechnie najlepszym rozwiązaniem - w rzeczywistości nie działa. Jej lektura będzie przydatna dla każdego, kto zarządza ludźmi, stoi na czele jakiegokolwiek projektu etc. Na pewno jest to też interesująca pozycja dla ludzi zainteresowanych po prostu psychologią i tym, co tak naprawdę ludzi motywuje.

Czyta się ją bardzo przyjemnie, wręcz pochłania. Prosty język, logiczne wywody, mnóstwo przykładów i anegdotek. Czytanie tak przygotowanych książek to największa przyjemność.

Autor prowadzi nas poprzez motywację 1.0 (pierwotny system motywacji), motywację 2.0 (coś, co jest wciąż modne obecnie, a już zdecydowanie nie działa) kończąc na motywacji 3.0 (która najpełniej pasuje do naszej rzeczywistości i odnosi się do głębokich ludzkich pragnień).

Spora część zagadnień dotyczy kwestii kija i marchewki. Przykłady i różne anegdotki, które ilustrują przedstawianą treść zdecydowanie...

smotex | 2018-03-21
Na półkach: Przeczytane, Praca/Edukacja
Przeczytana: 21 marca 2018

Zawsze myślałam, że poczytne książki o motywacji to jakieś takie popularnonaukowe magiczne szuru-buru couchingowe. I nawet jeśli faktycznie tak jest, "Drive" to dobry wyjątek. Usystematyzowana wiedza, dużo przykładów i odwołań. Może Pink nie odkrył przede mną kosmicznej prawdy, ale połączył kilka luźnych idei plątających się po moim łbie.