Edukacja, która zmienia życie

Wydawnictwo: Logos
youstyna

Rozpalanie miłości do nauki Na prośbę pedagogów - fanów bestselleru Myślenie pytaniami - Marilee Adams przed-stawia fascynującą metodę tworzenia atmosfery szkolnej przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską. Przy pomocy wzruszającej historii o nauczycielce będącej na granicy wypalenia zawodowego pokazuje, jak wielki wpływ na porozumiewanie się z uczniami, współpracownikami i z nami...

Rozpalanie miłości do nauki

Na prośbę pedagogów - fanów bestselleru Myślenie pytaniami - Marilee Adams przed-stawia fascynującą metodę tworzenia atmosfery szkolnej przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską. Przy pomocy wzruszającej historii o nauczycielce będącej na granicy wypalenia zawodowego pokazuje, jak wielki wpływ na porozumiewanie się z uczniami, współpracownikami i z nami samymi ma nasze psychiczne nastawienie. Przytacza barwne przykłady, w jaki sposób pielęgnowanie czegoś, co określa `drogą uczącego się`, prowadzi do przełomu w krytycznym myśleniu, komunikacji i współpracy. Ta inspirująca książka zawierająca ćwiczenia, linki do zasobów internetowych i autorską mapę wyboru określającą różne postawy umysłu, dostarcza narzędzi, które naprawdę zmieniają życie, zachęcając zarówno uczniów, jak i nauczycieli do otwartości, kreatywności, skuteczności, wytrwałego rozwiązywania problemów i nieustannego uczenia się.

Dr Marilee Adams jest prezesem Inquiry Institute - organizacji konsultingowej, coachingowej i edukacyjnej. Jest doradcą w Learning Forward New Jersey i adiunktem w American University w programie Key Executive Leadership na Wydziale Spraw Publicznych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/edukacja-ktora-zmienia-zycie/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/edukacja-ktora-zmienia-zycie/