Szkice z kultury bluesa

Wydawnictwo: Białostocki Ośrodek Kultury
blues, muzyka
muzyka
Gatorek

"Szkice z kultury bluesa" są zbiorem tekstów prezentujących spojrzenie na bluesa przez pryzmat wiedzy kulturoznawczej, antropologii filozoficznej i estetyki; na jego historię i teraźniejszość, szczególnie na to, jak dziś funkcjonuje zaadaptowany w naszej współczesnej kulturze społeczeństwa konsumpcyjnego, nacechowanej dominacją popkulturowości i komercją. Autor przedstawia w nich m.in. takie...

Autor przedstawia w nich m.in. takie zagadnienia, jak komunikowanie w bluesie, przeżycie estetyczne, adaptacja bluesa w innej kulturze, poza etniczną - tą, w której powstał oraz blues na płytach, kicz czy grafomania, jako zjawiska występujące w kulturze bluesa i jej opisie.

źródło opisu: http://www.bok.bialystok.pl

źródło okładki: http://www.bok.bialystok.pl