Where the Wild Things Are

Wydawnictwo: Harper & Row
angielski
Ewa

Klasyczna powieść dla dzieci autorstwa Maurice’a Sendaka, która od czasu premiery w 1963 roku na całym świecie sprzedała się w nakładzie prawie 20 mln egzemplarzy.

źródło opisu: Opis autorski

kalofonia | 2014-07-04
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Czai się w tej książce coś jednocześnie niepokojącego i atrakcyjnego. Przyciąga noc widziana oczami dziecka, intryguje fantazja przenosząca je w dziki, trochę barbarzyński świat, w którym skacze się po drzewach i wyje do księżyca. Pociąga miejsce, w którym więzi oparte są na nieposkromionej żądzy swawolenia, a zasady to kwestia kaprysu połączonego z odrobiną przekory i uporu. Zachwycają też ilustracje – trochę melancholijne, dostojne i mroczne, a zarazem rozczulające i niezwykle przyjazne. Bestie mają wyraźnie zarysowane charaktery i mimo, że nie brak im wspólnych cech, to każda ma w sobie coś oryginalnego. Ujmuje również paleta przytłumionych kolorów, które oddają nastrój sennych marzeń i magię wojaży pod gwiazdami. Bawi zmieniająca się mina głównego bohatera, porusza jego pogoń za chaosem, zamiłowanie do kontestacji i przekora, która wiedzie go aż na nieznane lądy.

Cała recenzja: http://opetaniczytaniem.pl/recenzje/tam-gdzie-zyja-dzikie-stwory-maurice-sendak-dwie-siostry-2014.html

PolishPopkulturę | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Zaskakuje brak morału. Jeden z naprawdę niewielu przypadków, kiedy filmowa adaptacja okazuje się lepsza od oryginału.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

książek: 1979
Asia-Polihymnia | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Genialna książka. Mało tekstu, mnóstwo treści, piękne ilustracje. Cieszę się, że moje dzieci mogły tę książkę poznać.

Przemek Skoczyński | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 07 marca 2016

Prawdopodobnie najlepsze ilustracje, jakie kiedykolwiek stworzono do książki dziecięcej. Mnie urzeka chyba bardziej niż mojego syna.

Nadia Grześkowska | 2012-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Bajka dla dzieci najprostsza z najprostszych, wręcz urocza. Wild things, czyli dzikie stwory pobudziły we mnie dzikiego dzieciaka!

Tinkerbelle | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Horror dla dzieci. Fajne ilustracje.

ksiazkoteka | 2014-12-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rozbrykany Maks dostaje karę i idzie spać bez kolacji. Jego wyobraźnia nie pozwala mu się smucić. Widzi rosnący w pokoju las i zwisające liany. Płynie łódką przez ocean do krainy dzikich stworów. Dzikie stwory chciały go nastraszyć lecz on nakazał im spokój. Uznały go za najdzikszego stwora i uczyniły swoim królem. Maks zarządził dzikie harce, a gdy już się zmęczyli wysłał stwory do łóżka bez kolacji tak jak mama jego. Stęskniony wrócił do domu, gdzie czekała ciepła kolacja.

Dzikie stwory wcale nie są straszne, tylko śmieszne i sympatyczne. Lubię też patrzeć na miny Maksa na ilustracjach – widać w nich jego nastrój.

Polecam do wielokrotnego oglądania!

Więcej na ksiazkoteka.bloa.pl

Jacus19 | 2018-07-31
Ruben Weisbrodt | 2018-06-26
Przeczytana: marzec 2018
Marta Zielińska | 2018-06-05
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.