Księgi Magii

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obrazy Grozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Books of Magic
83-237-2815-1
fantasy, horror, komiks
komiksy
Isiliel

Kolejny z komiksów Neila Gaimana, który wprowadza nas w świat magii - magii obecnej od tysiącleci, magii, która przetrwa aż do końca świata. Główny bohater, Timothy Hunter, okazuje się chłopcem obdarzonym wielką mocą - taką która może zachwiać posadami świata. Zaczynają się nim interesować różne siły - i dobre, i złe. Każda chce go wykorzystać dla własnego celu. Jako pierwsi natrafiają na ślad chłopca dziwaczni strażnicy porządku, wśród których jest znany m.in. z serii Sandman John Constantine. Postanawiają pokazać chłopcu przeszłość i niektóre wersje przyszłości, aby ten mógł wybrać, kim się stanie... Jak zwykle, Gaiman pokazuje nam niejednorodną rzeczywistość, w której nie ma rozgraniczenia na prawdziwe dobro i prawdziwe zło. Znakomita lektura dla miłośników fantasy i horroru.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl

Arthaniel | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Odrobinę się zawiodłem, ale to chyba tylko dlatego, że zwyczajnie za dużo oczekiwałem. Dobry to komiks, choć brakowało mi jakiegoś spoiwa łączącego podróże Tima, jakiejś intrygi gdzieś tam w tle. Malutki plus za gościnne występy Sandmana i Śmierci. // Swoją drogą, czyżby Rowling inspirowała się Timem Hunterem, tworząc dizajn Harry'ego Pottera ;P?

Mikołaj Ka | 2016-11-24
comar | 2016-08-28